Od kilku dni gracze Resident Evil Requiem próbowali znaleźć rozwiązanie Ostatecznej Zagadki. Te wyjątkowo trudne osiągnięcie udało się zdobyć internautom, którzy zdecydowali się oszukać nieintuicyjny system.
Nie minął jeszcze tydzień od premiery, a gracze zdążyli już znaleźć rozwiązanie Ostatecznej Zagadki w Resident Evil Requiem. W miniony piątek tytuł przyciągnął rekordowe dla serii ilości graczy na Steamie. Nic więc dziwnego, że poszukiwanie solucji do łamigłówki, która nagradza gracza 20 tysiącami punktów, cieszy się dużym zainteresowaniem. Niemniej sposób, w jaki internautom udało się pokonać to wyzwanie, budzi pewne kontrowersje.
Rozwiązanie „The Final Puzzle” znaleźli użytkownicy Rantsycancy i Kyro, czym pochwalili się na swoich mediach społecznościowych. Posiłkowali się oni data miningiem, co wywołało niemałą dyskusję na forach. Główne zarzuty dotyczą oszustwa, „sforsowania” zagadki i zabijania zabawy z poszukiwania solucji. Niemniej jest ona sama w sobie bardzo nieintuicyjna.
Uwaga: poniżej znajdują się spoilery dotyczące gry. Jeśli nie grałeś/nie grałaś – nie czytaj dalej!
Aby rozwiązać Ostateczną Zagadkę w Resident Evil Requiem musimy odczekać 15 minut w zakładzie przetwórstwa mięsa. Następnie w sekcji z maszyną do mięsa w piwnicy Grace nie może zabić żadnego z przeciwników – musi to zrobić za nią sama maszyna. Później pomijamy odciętą dłoń na podłodze i idziemy do toalety w zachodnim skrzydle budynku. Tam spuszczamy wodę w jednej z ubikacji dokładnie 8 razy.
Gdy wykonamy wszystkie powyższe kroki, kontynuujemy dalej grę. W sekcji piwnicy Victora powinna pojawić się lalka Marie, która po ukończeniu fabuły trafi do naszego ekwipunku. Potem rozpoczynamy grę od nowa i przechodzimy do etapu piwnicy z maszyną do mięsa. Tym razem podnosimy odciętą dłoń, skanujemy ją i idziemy do wschodniego skrzydła budynku. Do ukończenia zagadki musimy mieć przy sobie Emily i wpisać kod, który znajdziemy już w nagraniach internautów.

