Bombing Chińczyków i Rosjan obniżył oceny This War of Mine na Steamie

bombing Chińczyków i Rosjan This War of Mine Katia

Platforma Steam zmaga się z najazdem trolli. Bombing Chińczyków i Rosjan dotknął This War of Mine od studia 11 bits studios.

Od dwóch dni 11 bits studios zbiera pieniądze na pomoc poszkodowanym przez wojnę ukraińsko-rosyjską. Wszystkie pieniądze, jakie studio zarobi na This War of Mine do 3 marca, trafią na konto Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Ta chwalebna akcja oczywiście zyskała wiele poklasku w świecie graczy i spowodowała popyt na oferowany tytuł. W ciągu pierwszych 24 godzin twórcy zgromadzili około 160 tysięcy dolarów. Niestety odzew nie był do końca pozytywny, głównie za sprawą trolli internetowych. Bombing przede wszystkim Chińczyków i Rosjan znacząco obniżył oceny This War of Mine na platformie Steam.

Dzięki zaangażowaniu studia, This War of Mine trafiła na listę bestsellerów Steama. To pokazuje, jak użytkownicy platformy podchodzą do problemów współczesnego świata. Nawet niewielkie wsparcie wschodnich sąsiadów, jeśli robione na wielką skalę, przyniesie wymierne korzyści w kierunku ratowania życia cywilów. Wychodzi na to, że z takiego właśnie założenia przynajmniej wyszli gracze. Niestety nieprzyjaciele Ukrainy postanowili trochę namieszać w społeczności. Pod produkcją w komentarzach pojawiło się nagle wiele negatywnych opinii, głównie w języku chińskim i rosyjskim. Osoby je piszące zarzucili studiu między innymi stronniczość, kłamstwo i manipulacje. Natychmiast jednak znaleźli się fani, którzy stanęli w obronie całej akcji. Po niepochlebnych ocenach zaraz pojawiła się masa tych pozytywnych. Co ciekawe, część z nich pisana była właśnie po chińsku i rosyjsku, aby trolle mogły bez problemu zrozumieć kontrargumenty.

Akcje innych deweloperów

Bombing Chińczyków i Rosjan miał na celu zaniżyć pozycję This War if Mine, ale na szczęście osiągnął odwrotny skutek. Dzięki temu trollingowi cała akcja zyskała na rozgłosie i więcej ludzi się do niej przyłączyło. Nawetci, którzy niespecjalnie się grą wcześniej interesowali. Dodatkowo za przykładem 11 bits studios poszli inni twórcy i wydawcy. CD Projekt RED przekazało milion złotych na rzecz PAH, a twórcy KeeperRL dadzą swoją produkcję za darmo każdemu, kto przekaże na pomoc Ukrainie przynajmniej 20 dolarów. Czeskie studio Amanita Design ogłosiło, że wszystkie pieniądze, jakie zarobią w przyszłym tygodniu, pójdą także na wparcie wschodniego sąsiada.

Również polskie studia nie pozostały w tyle z chęcią niesienia pomocy. The Farm 51 przekaże wszystkie dochody z Chernobylite z przyszłego tygodnia na Ukraiński Czerwony Krzyż. Podobnie Crunching Koalas odda swoje profity ze wszystkich swoich produkcji oferowanych na każdej dostępnej platformie. Wiele innych studiów prosi o działanie na rzecz pomocy ofiarom tej wojny. Świat gamedevu nie pozostał obojętny w obliczu ataku na niewinnych cywili. Jeśli możesz i chcesz, dorzuć swoją cegiełkę kupując którąś z oferowanych gier.

Scroll to Top