Dinozaury powracają – ARK: Survival Ascended na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

Grafika z gry ARK Survival Ascended

Najnowszy zwiastun do gry ARK Survival Ascended pokazuje piękno świata opanowanego przez dinozaury.

Na pokazie Xbox Partner Preview nie mogło również zabraknąć tej produkcji. Mianowicie zaprezentowano zwiastun do gry ARK: Survival Ascended, w którym nie brakuje fragmentów rozgrywki. Ponadto materiał zdecydowanie zachwyca pod względem wizualnym. Twórcy skorzystali z wszelkich dobrodziejstw technologii Unreal Engine 5. 

Przypomnę, że ARK: Survival Ascended to zremasterowana wersja gry ARK: Survival Evolved z 2017 roku. Ponownie za produkcję odpowiada Studio Wildcard. Warto też wspomnieć, że gra zawiera tylko odświeżone wersje ARK: Survival Evolved oraz ARK: Survival of the Fittest oraz kilka „niekanonicznych” map. Zawartość znaną z dodatków ARK: Scorched Earth, ARK: Aberration, ARK: Extinction oraz ARK: Genesis możemy zakupić już osobno.

Tytuł zabierze nas w podróż do świata pełnego dinozaurów. Podczas zabawy wcielimy się w człowieka i naszym zadaniem będzie przede wszystkim przetrwanie w tym niebezpiecznym środowisku. Niestety nie tylko prehistoryczne istoty staną nam na drodze, ale także inni, wrogo nastawieni ludzie. Dlatego w czasie rozgrywki musimy zbierać cenne surowce, aby tworzyć ubrania, jedzenie czy broń. Z czasem oczywiście zdobywamy nie tylko lepsze wyposażenie, ale i rozwijamy naszą postać. W ARK: Survival Ascended można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Z innymi graczami możemy współpracować lub rywalizować. W odświeżonej wersji znajdziemy też tryb battle royale. Ponadto wprowadzono cross-platformowy multiplayer, umożliwiający wspólną rozgrywkę posiadaczom komputerów i konsol. Produkcja trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X w bliżej nieokreślonym czasie.

Z kolei poniżej obejrzycie dinozaury w akcji. ARK: Survival Ascended to oczywiście nie jedyna produkcja, która pojawiła się na pokazie Xbox Partner Preview. O innych zapowiedziach poczytacie w tym artykule. 

Scroll to Top