Gwint otrzymał ostatnią aktualizację. CDPR przestaje wspierać wiedźmińską karciankę

Wykradzione kody źródłowe do Gwinta nadal są w sieci

Ostatnia aktualizacja od CD Projekt RED nie oznacza śmierci produkcji – Gwint jest teraz w rękach graczy.

Koniec wsparcia dla Gwinta ogłoszono już w zeszłym roku. Przez cały 2023 CDPR przygotowywało się do rozstania z grą, wydając nowe dodatki i wdrażając poprawki. Wszystkie te starania miały się wreszcie skumulować w finalnej łatce, która rozpocznie projekt Gwentfinity. Ostatnia aktualizacja zawitała już do Gwinta, a z nią ważne zmiany.

Czym jest projekt Gwentfinity? Jego celem jest dostosowanie gry do przejścia w ręce fanów. Teraz to społeczność dbać będzie o takie aspekty, jak ustalanie nowej mety. Osiągnięte to będzie, dzięki wprowadzonej w updatcie Radzie ds. Balansu. W jej ramach będą odbywać się comiesięczne głosowania, podczas których gracze zdecydują, jakie karty wzmocnić, a jakie osłabić. Żeby zasiadać w radzie, trzeba spełnić pewne warunki – po pierwsze osiągnąć, co najmniej Prestiż 1. Do tego należy zdobyć rangę PRO lub wygrać 25 gier rankingowych w bieżącym sezonie. Wszystkie zasady dotyczące udziału i przebiegu głosowań można przeczytać na oficjalnej stronie Gwinta.

Aktualizacja wprowadziła także zmiany dla użytkowników systemu iOS. Będą mogli teraz zmienić domyślny ekran wycięcia ekranu za pomocą menu opcji. Pojawiły się oczywiście również różne poprawki błędów i ostatnie zmiany balansowe. Teraz dalszy żywot gry zależy od fanów.

Scroll to Top