Czy Mafia 4 będzie miała problemy? Zwolnienia w Hangar 13

Postacie z serii Mafia

Mafia 4 została potwierdzona, jednak możliwe, że czekają ją problemy. Hangar 13 zwolniło wielu pracowników.

Już trzecie, nieoficjalne źródło potwierdziło, że Hangar 13 tworzy kontynuację gangsterskich przygód. Jednak możliwe, że Mafia 4 napotka problemy na swojej drodze. Studio zdecydowało się na zwolnienia wielu pracowników, którzy zajmowali się innymi projektami. Wiąże się to z anulowaniem dwóch gier – „Volta” w zeszłym roku i „Mosaica” w tym (tytuły to nazwy kodowe projektów).

Spowodowało to mniejsze zapotrzebowanie na pracowników i zmiany w firmie. Członkom zespołu obiecano jednak, że dwa najważniejsze projekty nie zostaną anulowane.

W maju pisałyśmy Wam o prawdopodobnym umiejscowieniu fabuły gry. Jednak gra jest wciąż we wczesnej fazie powstawania, więc na oficjalne informacje musimy w dalszym ciągu czekać. Oby nie były one anulacją przed oficjalnym ogłoszeniem gry.

Aktualnie pracownicy Hangaru 13 są skupieni na dwóch produkcjach. Poza Mafią 4 powstaje również kolejna część tenisowego Top Spin. Szkoda, że ominą nas aż dwa projekty tego studia, ale miejmy nadzieję, że to koniec zwolnień. Jak możemy przeczytać na portalu Bloomberg, dyrektor studia Nick Baynes na spotkaniu oznajmił pracownikom, że sytuacja jest bardzo zła, że niektórzy stracą pracę i dojdzie do zmiany ról w firmie. Słowami pocieszenia dla tych, którzy zostali było:

Każde z Was, które tutaj jest – dalej należycie do Hangaru 13 i to się nie zmieni.

Część pracowników oddelegowano do innych firm należących do 2K Games, pozostałym obiecano pomóc znaleźć pracę w innym miejscu.

Scroll to Top