Microsoft poinformował o dwóch projektach pod tajemniczymi tytułami Midnight i Pentiment. Jeden z nich może się inspirować Disco Elysium
Informacje o tych projektach przekazał Windows Central, Który specjalizuje się w doniesieniach z firmy. Jak się okazuje, Microsoft właśnie pracuje nad aż dwoma nowymi projektami o roboczych nazwach Midnight i Pentiment. Dodatkowo, mają nad nimi pracować studia Compulsion i Obsidian.
Compulsion gracze mogą kojarzyć choćby z takim tytułem jak We Happy Few. Ich projekt, Midnight, ma być osadzony w mrocznym, gotyckim świecie fantasy. Opowieść ponoć skupia się na dorastaniu w tak nieprzyjaznym miejscu, co będziemy mogli obserwować z perspektywy trzeciej osoby.
Na grafikach koncepcyjnych widzimy główną bohaterkę a także harpio-podobne humanoidy, efekt mutacji z którymi protagonistka będzie walczyć. Na obrazu po lewej stronie widać gniazdo mutantów na szczycie drzewa. Niestety nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery.

Obsidian z kolei pracuje nad Pentiment, a na czele projektu stoi Josh Sawyer, odpowiedzialny choćby za Fallout: New Vegas. Nazwa projektu pochodzi od słowa „pentimento”, czyli poprawki lub zmiany obrazu, dokonywanej w trakcie jego malowania, której ślady są widoczne na ostatecznej wersji. Nawiązuje to do roli, w jaką wcieli się gracz, mianowicie XVI-wiecznego detektywa przed którym stoi zadanie odnalezienia sprawcy brutalnego morderstwa. Pentiment ma czerpać inspirację z Disco Elysium i innych projektów, z których Sawyer jest znany. Podobno gra ma zadebiutować już w przyszłym roku.
Jak widać, Microsoft nie spoczywa na laurach, nawet po wielkim sukcesie nowej Forzy Horizon 5. Która z produkcji zaciekawiła Was bardziej?

