Twórcy Pathologic 3 udostępnią prolog za darmo. Kiedy będzie dostępny?

grafika przedstawia dwa budynki na zamglonym tle, po lewej wysoka katedra ze szpiczastym dachem, po prawej nietypowy, rozpadający się budynek przypominający tornado, pathologic 3 prolog za darmo

Studio Ice-Pick Lodge ciężko pracuje nad kontynuacją swojej najpopularniejszej serii. Jak się okazuje, twórcy planują niedługo wypuścić darmowy prolog Pathologic 3.

Seria Pathologic to dość nietuzinkowy przedstawiciel gatunku RPG. Dylogia skupiająca się na walce z plagą i wyścigu z czasem być może nie zdobyła światowego rozgłosu, ale zebrała wokół siebie bardzo wierne grono fanek i fanów. Pod koniec zeszłego roku Ice-Pick Lodge zapowiedziało kontynuację. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że prolog Pathologic 3 zostanie udostępniony graczom i graczkom za darmo.

Jak zapowiedzieli twórcy, Pathologic 3: Quarantine (czyli prolog) pojawi się na Steamie już w marcu, a konkretnie 17 marca. Wtedy też będziemy mogli wcielić się w postać Daniila Dankovsky’ego i zobaczyć, jak prezentuje się w akcji. Z pewnością nie zabraknie charakterystycznej dla serii ciężkiej, onirycznej atmosfery, poczucia zaszczucia i walki z za szybko uciekającym czasem.

Dla przypomnienia, w drugiej odsłonie serii wcielaliśmy się w Haruspika, Artemy’ego Burakha, i pomagaliśmy mu pokonać tajemniczą zarazę nękającą jego rodzinne miasto. Podczas dwunastu dni musieliśmy podjąć szereg ciężkich wyborów moralnych i mierzyć się z coraz dramatyczniej zmieniającym się światem. Natomiast Daniil Dankovsky pojawił się w dodatku Marble Nest, choć w tym przypadku akcja rozgrywała się na przestrzeni wyłącznie jednego dnia.

Pathologic 3 ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, Xboksie Series X|S i PlayStation 5. Jeśli natomiast ciekawi Was, jakie jeszcze RPG-i ukażą się w tym roku, zapraszamy do przeczytania naszego zestawienia tych najbardziej obiecujących.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights