Resident Evil 4 Remake już w kwietniu otrzyma darmowy dodatek

Grafika z gry Resident Evil 4

W kwietniu gra Resident Evil 4 Remake dostanie darmowy dodatek z nowym trybem, a teraz możemy przyjrzeć się produkcji na zwiastunie premierowym.

Zgodnie z planem 24 marca swoją premierę miał remake gry Resident Evil 4. Twórcy już mają kolejne dobre wieści dla fanów produkcji. Mianowicie przedstawiciele firmy Capcom ogłosili, że tytuł otrzyma darmowy dodatek. Rozszerzenie zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Dodatek z nowym trybem The Mercenaries. pobierzemy już 7 kwietnia. Tryb ten to właściwie nieodłączny element niemal każdej części Resident Evil. Także oryginalna „czwórka” umożliwiała tą formę zabawy po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Mercenaries to tryb, który rzuca graczom wyzwanie zabicia jak największej liczby wrogów w określonym czasie.

Aktualnie nie wiemy jednak, czy moduł będzie identyczny jak ten w oryginale, czy bardziej rozbudowany. W Resident Evil 4 mieliśmy do wyboru pięć różnych postaci, wyposażonych w różnorodne uzbrojenie, specjalne zdolności i przedmioty. Tryb ten pojawił się również w Resident Evil Village i był dobrze wspierany przez twórców. Możemy więc zakładać, że podobnie to będzie wyglądać w „czwórce”.

Z kolei poniżej obejrzycie premierowy zwiastun gry.

Przypomnę, że Resident Evil 4 to trzecioosobowa gra akcji. Wcielamy się w Leona S. Kennedy’ego, byłego policjanta, który pełni rolę tajnego agenta amerykańskiego rządu. Zabawę rozpoczynamy w momencie, gdy bohater otrzymuje rozkaz odszukania zaginionej córki prezydenta. Trafia on do tajemniczego miasteczka w Hiszpanii. Tam okazuje się, że wioskę opanowała sekta Los Iluminados. Przewodzi nią charyzmatyczny Osmund Saddler. Ponadto mieszkańcy zmienili się w potwory pod wpływem pasożyta Las Plagas.

Podczas rozgrywki eksplorujemy i walczymy z przeciwnikami. Do tego przyda się szeroki wachlarz broni palnej oraz ciosów wręcz. Dodatkowo twórcy wyposażyli odświeżoną produkcję w kilka usprawnień. Dlatego między innymi w grze możemy teraz sparować nożem ataki piłą mechaniczną. Zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5

Scroll to Top