Sons of the Forest otrzymało zwiastun premierowy! Co dalej z grą?

zwiastun premierowy Sons of the Forest, na głównym planie znajduje się postać z maską na twarzy, która robi zamach bronią w kierunku widza, a za postacią znajduje się las

Niedawno studio Endnight Games opublikowało zwiastun premierowy do Sons of the Forest, w którym pokazuje graczom zabawę w kooperacji.

Sons of the Forest to gra z gatunku survival horror, która została stworzona przez kanadyjskie studio Endnight Games. Jest kontynuacją słynnego The Forest, wyprodukowanego w 2018 roku. Akcja ponownie rozgrywa się na przerażającej wyspie pełnej zmutowanych potworów. Gracze wcielają się w rozbitka, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionych towarzyszy. Tytuł pierwotnie miał się pojawić w maju ubiegłego roku, jednak deweloperzy musieli przełożyć datę premiery. Produkcja zadebiutowała w tym tygodniu we wczesnym dostępie na Steamie. Przed premierą Sons of the Forest studio zdecydowało się udostępnić specjalny zwiastun premierowy.

Na poprzednim trailerze Endnight Games zaprezentowało graczom, że podczas rozgrywki zajmą się między innymi budownictwem, polowaniem i zwiedzaniem różnych lokacji. To, co jednak najbardziej przykuwało uwagę na filmiku, to pojawienie się całkiem nowych potworów. Natomiast w zwiastunie premierowym twórcy skupili się na przedstawieniu jednego z kluczowych elementów w ich produkcjach, a mianowicie trybu kooperacji. Pokazali, że gracze będą musieli nie tylko wspólnie walczyć przeciwko mieszkańcom wyspy, ale również budować konstrukcje i gromadzić niezbędne surowce. Ponadto w trakcie rozgrywki będzie można wydawać polecenia pomocnym NPC, sterowanym przez sztuczną inteligencję.  

Jak wygląda sytuacja po premierze we wczesnym dostępie?

Przypomnijmy, że Sons of the Forest zadebiutowało 23 lutego 2023 roku we wczesnym dostępie na Steamie. Z kolei za siedem miesięcy możemy się spodziewać wydania jego pełnej wersji. Produkcja pojawiła się wyłącznie na komputerach osobistych. Po wielkim sukcesie pierwszej części, wielu fanów z niecierpliwością oczekiwało kolejnej odsłony. Nie dziwi więc fakt, że po premierze na Steamie gra cieszy się sporą popularnością. Do tego stopnia, że w dniu jej wydania wielu użytkowników napotkało błąd „E502 L3”, który często występuje podczas wielkich wyprzedaży i uniemożliwia dostęp do jakiekolwiek części sklepu. Ta sytuacja oczywiście nie uszła uwadze Endnight Games. Na Twitterze studio wyraziło wdzięczność za tak ogromne zainteresowanie produkcją.

Obecnie Sons of the Forest zbiera masę pozytywnych recenzji na Steamie, a rekord jednoczesnej liczby zalogowanych użytkowników wynosi 350 tysięcy. I bardzo prawdopodobne, że w niedzielę będzie ich jeszcze więcej. O sukcesie gry świadczy chociażby pierwsze miejsce na liście bestsellerów na Steamie. Tytuł przegonił w rankingu takie produkcje, jak Kerbal Space Program 2 czy Hogwarts Legacy. Jak widać, na chwilę obecną gra radzi sobie naprawdę świetnie. I oby tak dalej! Mieliście już okazję zagrać w Sons of the Forest?

Scroll to Top