Disney wyjawił przybliżony termin premiery Star Wars Outlaws? Ubisoft postanowił zabrać głos w tej sprawie

Star Wars Outlaws - prezentacja gry na Star Wars Outlaws Xbox Game Showcas, plakat z bohaterami

Ostatnio sporo dzieje się wokół nadchodzącej produkcji Ubisoftu. Niedawno pojawił się przybliżony termin premiery gry Star Wars Outlaws, po czym nagle zniknął. Kiedy więc będziemy mogli wcielić się w Key Vess?

Podczas czerwcowego pokazu Xbox Game Showcase 2023 zaprezentowano 10-minutowy fragment rozgrywki Star Wars Outlaws. Nadchodzący tytuł Ubisoftu od razu skradł serca graczy i wielu z nich czeka na jego debiut. Niestety do tej pory nie ujawniono, kiedy będą mogli oni wcielić się w młodą szmuglerkę – Key Vess. Sytuacja zmieniła się wczoraj. To właśnie wtedy na łamach Disney Parks pojawiła się informacja zdradzająca termin premiery Star Wars Outlaws. Według wpisu zamieszczonego na stronie produkcja miała ukazać się na rynku pod koniec 2024 roku. Jednak bardzo szybko usunięto post, ale w sieci nic nie ginie i nadal możemy go zobaczyć np. na Twitterze.

Przypadkowy wyciek terminu debiutu Star Wars Outlaws jest wynikiem błędu systemu czy ktoś się pomylił i ujawnił za dużo? Tego nie wiemy. Oczywiście Ubisoft postanowił odnieść się do całej sytuacji. W oświadczeniu przekazanym serwisowi IGN firma zdementowała plotki i zaktualizowała okno premierowe, które obejmuje teraz cały 2024 rok.

Jeszcze w grudniu na portalu kotaku.com pojawił się wywiad z twórcami gry Star Wars Outlaws. Według ich słów w nadchodzącym tytule będziemy mieli bardzo dużą swobodę eksploracji. Tak więc nic nie stanie na przeszkodzie, aby przemieszczać się między planetami w dowolnej chwili. Oczywiście deweloperzy zapewnili, iż wszelkie galaktyczne podróże odbędą się bez ekranów ładowania.

Natomiast główna bohaterka – Key Vess – nie posiada żadnej mocy Jedi. To sprawi, że podczas rozgrywki będziemy mogli korzystać z różnego rodzaju broni oraz pomocy naszych towarzyszy. Wprowadzono również system frakcji. W trakcie gry za wykonanie poszczególnych zadań uzyskamy dodatkowe punkty reputacji u danego syndykatu, co znacząco wpłynie na fabułę. Z pewnością sporej części fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen te rozwiązania przypadną do gustu. Pozostało już tylko czekać na dokładną datę premiery, a ta może niebawem ujrzeć światło dzienne.

Scroll to Top