Starfield otrzyma pierwszy fabularny dodatek i sporo innych nowości w 2024

Starfield, 15-minutowa rozgrywka – plakat z gry, obrazek ilustracyjny

Twórcy zdradzili społeczności plany na rozwój gry. Pierwszy dodatek to nie jedyne wzbogacenie zawartości, które dostanie Starfield.

Starfield był jedną z tych produkcji, na której oczy graczy były skupione już od lat. Tytuł wydany we wrześniu tego roku zyskał fanów, choć znalazły się także osoby zawiedzione poleganiem Bethesdy na sprawdzonej formule i małej innowacyjności. Recenzja gry dostępna jest także na naszym portalu. W każdym razie popremierowe emocje już opadły i pojawia się pytanie: co dalej? Twórcy spieszą z odpowiedzią. Starfield otrzymał szczegółowy grafik nowości na 2024 rok, a w nim między innymi pierwszy dodatek!

Z wpisu na oficjalnej stronie Bethesdy możemy dowiedzieć się, że aktualizacje będą pojawiać się co 6 tygodni, zaczynając od lutego. Co takiego będą zawierać? Deweloperzy wymieniają takie funkcje, jak nowe sposoby podróżowania oraz mapy umożliwiające łatwą eksplorację miast. Trochę uwagi dostaną także statki. Zobaczymy więcej opcji dekoracji oraz budowania naszych gwiezdnych pojazdów. Inną sporą nowością będzie dostosowywanie poziomu trudności. Jest także dobra wiadomość dla kreatywnej części fanów – Starfield otrzyma oficjalne wsparcie dla modów. Twórcy udostępnią eksporter oraz zestaw narzędzi Creation Kit.

Jednak najbardziej wyczekiwaną nowinką możemy zdecydowanie nazwać pierwsze rozszerzenie do gry. Dodatek o nazwie Strzaskana Przestrzeń zostanie wydany w przyszłym roku, a Bethesda obiecuje wraz z nim nową zawartość fabularną, lokacje oraz ekwipunek.

Twórcy dali także fanom możliwość testowania aktualizacji przed oficjalnym wydaniem. Wystarczy dołączyć do ich bety na Steamie.

Scroll to Top