The Elder Scrolls VI ominie PlayStation 5

The Elder Scrolls 6 na wyłączność dla konsoli Xbox?

Jeśli spodziewaliście się, że zagracie w The Elder Scrolls VI na sprzęcie Sony, mamy dla Was złą wiadomość – RPG Bethesdy będzie tytułem ekskluzywnym na PC i konsole Xbox.

Bethesda wciąż nie zdradziła zbyt wiele na temat następcy Skyrima. Dotyczyło to także sprzętu na jakim gra będzie dostępna. W związku z przejęciem ZeniMax Media przez Microsoft, fani zastanawiali się czy przekreśla to szansę na pojawienie się produkcji na PlayStation 5. Teraz to już pewne. The Elder Scrolls VI będzie ekskluzywnym tytułem na PC i konsole Xbox. Jeśli śledziliście prawne starcie firmy z Federalną Komisją Handlu, mogliście wiedzieć o pewnych przesłankach tego doniesienia.

Jak możemy przeczytać na portalu Verge, w nowym dokumencie dotyczącym sprawy Microsoft vs FTC ujawniono więcej informacji na temat nowej części The Elder Scrolls. Gra nie pojawi się na PlayStation 5. Zupełnie, zresztą, jak niedawny tytuł Bethesdy, Starfield.

Z akt dowiedzieć możemy się także innego ciekawego faktu. Firma nie zdradza dokładnej daty premiery produkcji, ale deklaruje, że nie powinniśmy się jej spodziewać wcześniej niż w 2026 roku. To by oznaczało, że w nowe The Elder Scrolls zagramy, co najmniej, 15 lat po wydaniu poprzedniej odsłony. Jest to kawał czasu, jednak prace nad kontynuacją powinny nabrać teraz tempa. Debiut Starfielda oznacza, że studio może w pełni skupić się na serii fantasy.

Scroll to Top