Wyniki sprzedaży The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom są zdumiewające!

the legend of zelda tears of the kingdom wyniki sprzedaży, na zdjęciu widać grupę postaci z fantastyki, na czele której stoi chłopak o jasnych włosach, uzbrojony w tarczę i miecz

Niedawno japońska firma Nintendo ogłosiła wyniki sprzedaży swojej najnowszej gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Kolejna odsłona popularnej serii gier Nintendo stała się już wielkim hitem, a jej premiera odbyła się 12 maja 2023 roku. Według danych serwisu metacritic.com, ma średnią ocenę krytyków 96/100. Co więcej, japońska firma ostatnio ogłosiła wyniki sprzedaży The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. W ciągu trzech pierwszych dni udało jej się sprzedać aż 10 milionów kopii na całym świecie. Co oznacza, że obecnie to najlepiej sprzedająca się odsłona serii. Dla porównania, Cyberpunk 2077 od polskiego CD Projekt Red osiągnął 13,7 milionów w 21 dni. Warto jeszcze wspomnieć, że gra jest dostępna wyłącznie na konsole Nintendo Switch.

Dla tych, którzy nie mieli okazji jeszcze zagrać – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to przygodowa gra akcji z otwartym światem i jedna z części popularnej serii Nintendo, którą firma tworzy od prawie 30 lat. Historia przedstawia kontynuację przygód Linka, czyli głównego bohatera wspomnianej produkcji, znanego jako legendarny bohater Hyrule. Jego zadaniem jest wyruszenie w niebezpieczną misję, aby odkryć prawdę o kataklizmie, który pogrążyło królestwo w chaosie. Na koniec warto dodać, że w tym roku na Nintendo Switch pojawi się także kolejna gra – Biomutant.

Scroll to Top