Jak sprawić, by Simowie zdejmowali buty w The Sims 4?

na zdjęciu widzimy dwa stojaki na obuwie w The Sims 4, stoją przy żółtej ścianie, na której wisi tabliczka z symbolem butów

Jednym z problemów, który od pewnego czasu trapi graczy The Sims 4 jest zdejmowanie i zmienianie butów przez Simów po wejściu do domu. Jak to umożliwić?

Zazwyczaj na pytanie o to, jak zdjąć buty istnieje prosta odpowiedź. Nie tyczy się to jednak gier. Wiele symulatorów, RPG-ów i podobnych produkcji, w których wykonujemy różne codziennie czynności, pomija ten aspekt. Okazuje się jednak, że wielu Simomaniakom spędza sen z powiek. Jak bowiem sprawić w The Sims 4, by Simowie zdejmowali lub zmieniali buty po przekroczeniu progu, a nie roznosili błoto po nowych dywanach i panelach?

na zdjęciu widac dwa stojaki na buty stojące przy żółtej ścianie w The Sims 4

The Sims 4: Śnieżna eskapada i walka o zmianę butów

Jeśli myśleliście, że bez specjalnego dodatku da się w The Sims 4 zmienić buty na kapcie, to byliście w błędzie. Możliwość ta pojawiła się w grze dopiero z premierą DLC The Sims 4: Śnieżna eskapada. W związku z tym wymaga posiadania go w swojej kolekcji.

Okej. Kupiliśmy dodatek. Co dalej? Czas dodać do wystroju naszym domu jeden z trzech obiektów: stojak na damskie obuwie, stojak na męskie obuwie lub tabliczkę o nazwie „Poskromienie buta”. Każdy z nich pozwala nam na wybór jednej z trzech opcji:

  • zezwól na noszenie butów wewnątrz budynku
  • noś kapcie wewnątrz budynku
  • zdejmuj buty wewnątrz budynku

Podobno istnieją również modyfikacje zapewniające tę funkcjonalność za darmo. Nie sprawdzałam ich jednak, więc nie chcę polecać kota w worku. Niemniej jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek o tej grze, zapraszam do lektury pierwszego wpisu z serii 100 rzeczy, których nie wiesz o The Sims 4.

Scroll to Top