Zwiastun rozgrywki Earthblade – nowej produkcji od twórców Celeste

grafika promująca grę Earthblade, widzimy na niej śpiącą główną bohaterkę, dookoła niej niebieskie tło, sama jest ubrana w fioletowe szaty, a z jej lewej dłoni buha niebieski płomień, Earthblade zwiastun rozgrywki

Miłośnicy pikselowych produkcji z intrygującą historią, nadstawcie uszu! The Game Awards przyniosło nam zwiastun Earthblade z fragmentami rozgrywki.

Studio Extremely OK zdążyło się już pokazać w branży gier za sprawą swojego poprzedniego dzieła. Wydana w 2018 roku Celeste okazała się hitem i zdobyła nawet dwie nagrody na The Game Awards 2018: tytuł Najlepszej Gry Niezależnej oraz Gry z Przesłaniem. Nic więc dziwnego, że poprzeczka dla ich kolejnych produkcji jest ustawiona bardzo wysoko. Wygląda na to, że sprostanie tym oczekiwaniom spadnie na barki Earthblade, którego zwiastun rozgrywki został pokazany podczas TGA 2022.

Zwiastun pozwala przypuszczać, że Earthblade zaoferuje zarówno porządną historię, jak i ogromny, zróżnicowany świat gry. Jeżeli zaś chodzi o walkę, to w arsenale naszej postaci znajdzie się kilka ciekawych ruchów. Podwójny skok i szybkie cięcia to zapewne tylko niektóre z dostępnych trików. Miłośników i miłośniczki gatunku ucieszy też zapewne obecność wymyślnych pułapek i wielu elementów otoczenia, z których można skorzystać. Pojawiają się także tajemnicze kule – najpewniej posłużą do zbierania doświadczenia.

Premiera Earthblade ma nastąpić w 2024 roku. Najpewniej w nadchodzących miesiącach poznamy kolejne szczegóły, jak fabuła, bohaterowie czy platformy, na których pojawi się produkcja. Jeżeli natomiast wolicie mniej pikselowate historie, rzućcie okiem na Judasa, również zapowiedzianego podczas TGA 2022.

Scroll to Top