100 rzeczy, których nie wiesz o The Sims 4 – część 2

Jeśli nie lubicie używać kodów w The Sims 4, sprawdźcie kolejny wpis z serii 100 rzeczy, które możecie osiągnąć w grze innymi sposobami, a nawet o tym nie wiecie.

Mimo że The Sims 4 ma już prawie 10 lat, fani wciąż znajdują kolejne ukryte mechaniki gry. W dzisiejszej, drugiej części poradnika o rzeczach, których nie wiecie na temat Simsów, zebrałyśmy odpowiedzi na pytania, których szukaliście na naszej stronie. Jeśli jednak nie znaleźliście tutaj informacji, których potrzebujecie, zajrzyjcie do pierwszego poradnika, w którym odpowiadamy między innymi na pytanie, jak skłonić simów do zdejmowania butów w domu lub tutaj, jeśli szukacie sposobu na to, jak umyć kury i wyczyścić kurnik w The Sims 4.

the sims 4 wiejska sielanka, na zdjęciu zbliżenie na panią zadecką (starsza pani z groźną miną)

Jak zrobić tartę czekoladową w dodatku The Sims 4: Wiejska sielanka?

Jeśli wykonujecie zadania dla sąsiadów z miasteczka Henford-on-Bagley w Wiejskiej sielance, to na pewno w końcu dostaniecie zamówienie od dostawcy produktów spożywczych na tartę czekoladową. Aby przygotować ten przepis, musisz rozwinąć umiejętność gotowania do 5. poziomu oraz mieć w wyposażeniu czekojagodę lub czekoladowe jajko. Jeżeli spełnimy te warunki, to możliwość przyrządzenia tarty czekoladowej znajdziemy na dole listy w opcji „Gotuj”. W przypadku kiedy przepis nie jest widoczny wśród wymienionych, sprawdźcie menu „Piecz” – niektóre modyfikacje do gry mogą bowiem przesuwać umiejscowienie wybranych przepisów wśród opcji przyrządzania.

Kiedy tarta jest gotowa, wystarczy schować ją do wyposażenia i zamówić dostawę żywności. Wtedy, gdy ten zapuka do drzwi i odbierzemy zakupy, zadanie powinno zostać zaliczone.

Jeśli macie problem ze zdobyciem czekoladowych składników, pamiętajcie, że czekojagodę można kupić u Zadeckiej.   

the sims 4 herbata i jedzenie, na zdjęciu widać rodzinę w ferworze gotowania

Jak wyleczyć chorobę Sima herbatą?

W The Sims 4 wystarczy, że kupimy osobisty zaparzacz do herbaty „Magiczny”. Za pomocą szerokiego wyboru gatunków herbat, m.in.:

  • rumianek na uspokojenie,
  • zdrowa zielona herbata,
  • mocny oolong,
  • musujący, korzenny sok jabłkowy.

Możemy wówczas wywołać u sima różne nastroje. Jeśli macie dodatek The Sims 4: Witaj w pracy, to te magiczne herbatki mogą także pomóc w wyleczeniu choroby.

the sims 4 autografy

Jak zarobić na autografach gwiazd w The Sims 4: Zostań gwiazdą?

Jeśli chcecie zarobić na sprzedawaniu fotografii podpisanych przez simowych celebrytów, wstrzymajcie się z biznesem, kiedy zdjęcie jest jeszcze świeże i pachnące. Wtedy dostaniecie za nie dość niewielkie kwoty. Wystarczy poczekać kilka do kilkunastu simowych lat, ewentualnie nieco pomóc losowi. Bowiem kiedy simowa gwiazda umrze, podpisane niegdyś fotografie możemy wycenić i sprzedać nieraz za nawet stukrotnie wyższą kwotę.

the sims 4 dzieci impreza

Jak urodzić bliźniaki, trojaczki albo nawet czworaczki w The Sims 4?

Jeśli marzeniem sima jest liczebna rodzina albo realizujesz wyzwanie 100 Babies Challenge, to musisz sprawdzić ten trick na zwiększenie płodności. Zazwyczaj w wyniku simowej ciąży simka urodzi tylko jedno dziecko. Jak więc sprawić, by maluchów pojawiło się więcej? Są na to dwa sposoby. 

Pierwszy to kupienie nagrody podnoszącej płodność w sklepie z nagrodami. Kosztuje ona 3 tysiące punktów satysfakcji. 

Drugim sposobem zaś jest zamówienie specjalnego masażu zwiększającego płodność, który dostępny jest tylko, jeśli posiadasz dodatek The Sims 4: Dzień w Spa.

the sims 4 dzieci bałagan w pokoju

Jak urodzić chłopca lub dziewczynkę w The Sims 4?

W The Sims 4 możemy wpłynąć na to, jakiej płci będzie dziecko naszej simki. Sposoby te nie mają stuprocentowej skuteczności, ale często pomagają graczom w zdobyciu upragnionego potomka lub potomkini. 

Jeśli chcemy, by simka urodziła chłopca w The Sims 4, to zadbajcie o to, by w trakcie ciąży jadła jak najwięcej marchewek i słuchała muzyki alternatywnej. 

Jeżeli chcemy, by simka urodziła dziewczynkę w The Sims 4, to w trakcie ciąży koniecznie karmcie ją truskawkami i słuchajcie muzyki pop.

The Sims 4 grafika, widzimy na niej syrenę i ludzką dziewczynę w wodzie

Jak szybko nawodnić syrenę w The Sims 4?

Wydawałoby się, że najłatwiej nawodnić syrenę przez wpuszczenie jej do wody. The Sims 4 daje jednak dodatkową, szybszą opcję zadbania o tę potrzebę. Wystarczy skorzystać z nawilżającej maseczki do twarzy. Skąd zdobyć maseczkę? Znajdziecie ją w trakcie zakupów internetowych. 

drzewko z owocem śmieciowym Sims 4
Źródło: snootysims.com

Jak zdobyć owoc śmieciowy?

Jeśli udało Wam się odkryć w The Sims 4 coś tak dziwnego jak owoc śmieciowy, to trafiliście na jeden z ciekawszych sekretów gry. Po nazwie nietrudno domyślić się, skąd gagatek się wywodzi. Jednakże jak możemy go w praktyce pozyskać? 

Okazuje się, że wystarczy wyrzucić śmieci na trawnik, a następnie je… zasadzić. Przy odpowiednim podlewaniu i dbaniu o roślinę po kilku dniach zaoferuje ona wspomniane owoce śmieciowe. Te przydadzą się chociażby przy produkcji jednego z nektarów w The Sims 4: Ranczo (recenzja). Jednakże na surowo również wydają się smakować naszym simom.

the sims 4 dźungla szkielet

Jak zabić strażnika świątyni w The Sims 4: Przygoda w dżungli?

Kiedy wyruszycie na tytułową przygodę w dżungli, na swojej drodze spotkacie zapewne strażnika świątyni. Wchodząc z nim w przyjazne interakcje, możemy nauczyć się dowcipu o szkieletach. Teraz należy opowiedzieć go poznanemu strażnikowi trzy razy. Po trzecim powtórzeniu nasz zakolegowany kościotrup zacznie śmiać się tak mocno, że aż… obróci się w stos kości.

the sims 4 pies weterynarz

Jak sprawić, by pies zrobił kupę ze sztabką złota?

Jeśli posiadacie dodatek Psy i koty, to powinniście mieć dostęp do nowej umiejętności – weterynarii. Kiedy rozwiniecie ją do 7. poziomu, dostaniecie możliwość wyprodukowania przysmaku w postaci randomizatora kup. Po podaniu go zwierzęciu możemy dostać niecodziennie spotykane kupy, ale nie tylko. Czasami smakołyk spowoduje, że pies wydali także sztabkę złota. Tę zaś możemy sprzedać za niemałe kwoty i w ten sposób dorobić do rachunków.

The sims 4 śmierć w basenie, duchy stoją obok basenu, podczas gdy w wodzie ktoś się topi

Czy w The Sims 4 można umrzeć w wodzie?

Tak. Jeśli nasz sim umrze w trakcie kąpieli wodnej w jednym z jezior lub małych akwenów, spod tafli wyłoni się Mroczny Kosiarz w goglach do nurkowania i „zapakuje” postać do pływającej urny. Ta zaś pozostanie tam tak długo, aż ktoś jej nie wyłowi.

Dajcie znać, z jakimi kwestiami w The Sims 4 jeszcze macie problemy, a my znajdziemy dla Was odpowiedzi.

*Wszystkie grafiki, poza oznaczonymi inaczej, pochodzą z oficjalnych materiałów promocyjnych Electronic Arts.

Scroll to Top