A Very Merry Wintersday – event świąteczny w Guild Wars 2

Guild Wars 2 Wintersday

Twórca Zabawek Trixx przybył do Divinity’s Reach

Jak co roku, w połowie grudnia gracze mogą wczuć się w świąteczny nastrój, biorąc udział w świątecznym evencie Guild Wars 2. Crown Pavilion w mieście Divinity’s Reach zamienia się w uroczą, przysypaną śniegiem miejscówkę pełną prezentów, choinek czy różnokolorowych światełek.

To także miejsce, gdzie można wejść do specjalne przygotowanych miejscówek, zwanych instancjami, w których weźmiemy udział w świątecznych aktywnościach. A jest ich trochę!

(Dla wyjaśnienia: celowo zostawiłam angielskie nazwy, jako że Guild Wars 2 nie posiada polskiej wersji językowej.)

The Wondrous Workshop

Zbierz czteroosobową drużynę i przez portal w kształcie wielkiej miętówki ruszajcie do Infinirarium, aby ratować Wintersday. Skritty (szczuropodobne stworzenia uwielbiające wszystko, co się błyszczy – przyp. nes) i zbuntowane zabawki sieją chaos, który trzeba opanować!

A w pobliżu lokalnej visty (punkt widokowy) napotkacie Toy Captain. Porozmawiajcie z nim, aby wziąć udział w Toypocalypse, gdzie głównym zadaniem jest obrona przed falami zabawek jucznych zwierząt niosących prezenty na Wintersday. Można tutaj dołączyć do publicznej rozgrywki lub stworzyć z przyjaciółmi prywatny mecz.

Secret Lair of Snowmen

Bałwany potrzebują Twojej pomocy, gdyż ich lider Freeze zamarzł! Zbierz własną drużynę lub dołącz do publicznej grupy i ruszajcie walczyć w tej misji szturmowej. Będziecie musieli nie tylko zniszczyć lodową otoczkę Freeze’go, ale również skruszyć lód okalający jego serce i nie dopuścić do ponownego zamarznięcia.

Winter Wonderland

Porozmawiaj z Festive Youth, aby wziąć udział w tym wyzwaniu, jakim jest jumping puzzle. Sprawdź swój refleks w skakaniu, ale pamiętaj o uciekającym życiu, które spada nam przez mróz! Wybierz jedną z trzech ścieżek o różnym stopniu trudności i skacz żwawo pomiędzy płatkami śniegu i laskami miętówek, a także uważaj na wybuchające prezenty i kule śnieżne!

Bell Choir

Pora odkurzyć swoje zdolności muzyczne! Dzwonki w dłoń i gramy. Podążaj za kolorowymi wskazówkami, aby poprawnie zagrać świąteczne melodie. Aby wziąć udział w próbie chóru, porozmawiaj z Choir Maestro.

Snowball Mayhem

Jedna z bardziej lubianych aktywności zimowych, czyli walka na śnieżki – ktoś może powiedzieć, że to dziecięca gra, ale nie w tym przypadku! Festive Lionguard przeniesie Cię na arenę PvP pełną zimowych umiejętności walki.

Inne aktywności

To nadal nie koniec! Jest jeszcze kilka zadań cyklicznych, w których możesz wziąć udział!

Po pierwsze, Ho-Ho Tron przyjmuje darowizny dla sierot w południowym krańcu Crown Pavilion. A kiedy wypełni już swój worek, wraz ze swym jucznym dolyakiem rusza dostarczyć datki. Do Ciebie należy ochrona tej mini karawany przed chciwymi skrittami. I miej oko na spadające z juków prezenty!

Po drugie, wyścigi! Kto nie lubi wyścigów? Bierz swojego mounta i ruszaj naokoło centrum miasta. A co, jeśli nie masz mounta? Nic straconego, bo możesz wypożyczyć jednego!

Tych, co są już przejedzeni, a nadal mają dużo smakołyków, ucieszy ta wiadomość. A mianowicie, koło schodów stoi Charity Corps Seraph, który gromadzi dla mieszkańców Amnoonu smakołyki: Tropical Peppermint Cake, Mintberry Ice Cream oraz Peppermint Omnomberry Bars.

Nie zapominajmy o najważniejszym założeniu Wintersday: dzieleniu się z innymi. U jednego z vendorów możecie kupić zabawkowe skórki i rolki papieru prezentowego, które zamienicie na Wrapped Gifts. Te zaś możecie podarować sierotom rozsianym po całym mieście.

A co w zamian dla nas?

A dla nas pełno dobroci w postaci Wintersday Gifts, które po otwarciu dają nam świąteczne smakołyki i niespodzianki. Wypadają z nich Snowflakes, Snow Diamonds i karma, która jest jedną z walut w Guild Wars 2. Dodatkowo, zdobywanie osiągnięć nagradza nas unikalnymi nagrodami.

To co? Widzimy się w Tyrii pod ośnieżoną choinką?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top