Polski soulslike obiecuje wiele – wymagającą rozgrywkę, epicką historię i tryb kooperacji. Czy Achilles: Legends Untold okaże się hitem?
Trzy dni temu polskie studio Dark Point Games podzieliło się ze światem swoim pierwszym dziełem. Premiera ich debiutanckiej produkcji Achilles: Legends Untold daje nadzieję wielu fankom i fanom gatunku na kolejną wartą uwagi grę soulslike. Czy Torunianom uda się spełnić te wysokie oczekiwania?
Produkcja zadebiutowała w trybie wczesnego dostępu, a studio liczy na spory odzew ze strony grających w celu poprawienia jakości gry. Dark Point Games obiecuje nawet 12 godzin gry i spory nacisk na walkę – a przecież to miłośnicy soulslike lubią najbardziej. Ciekawość może wzbudzać także tajemniczy system GAIA, który ma wprowadzić grupowe zachowanie AI przeciwników na kolejny poziom. Poza tymi obietnicami jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów.
Torunianie opublikowali również roadmapę Achillesa na najbliższe miesiące. Skupią się przede wszystkim na intergracji z platformą Twitch i dodaniu kilku ciekawych rozwiązań dla widowni. Inną istotną kwestią jest wprowadzenie trybu Areny za sprawą portali prosto do Tartaru. Walki mają składać się z fal przeciwników i potężnych bossów, których pokonanie nie będzie wcale takie łatwe. Jeżeli zaś chodzi o podstawowy świat, czyli starożytną Grecję, tam również doczekamy się nowego bossa. Choć nie podano jeszcze, o kim dokładnie mowa, na pewno będziemy kojarzyć go (lub ją) z greckiej mitologii.
Choć mówimy o pierwszej grze Dark Point Games, sporo tworzących studio osób to weterani branży. Mogliśmy zobaczyć ich już przy takich produkcjach, jak Lords of the Fallen czy Call of Juares: The Cartel. Premiera Achilles: Legends Untold miała miejsce 12 maja 2022 roku, a pierwsze oceny na Steamie są mieszane. Krytyka wynika głównie z braku doszlifowania mechanik i problemach kooperacji – czyli z aspektów, które zazwyczaj dopracowuje się w trakcie trwania wczesnego dostępu. Graczki i gracze chwalą natomiast klimat starożytnej Grecji. Czas pokaże, czy twórcom uda się szybko załatać najbardziej przeszkadzające błędy.