Alan Wake 2 z darmowymi dodatkami? Sam Lake ujawnia szczegóły

Na górze mężczyzna z długimi włosami, na dole kobieta w kurtce FBI, dookoła czerwone pnącza, a na środku napis, Alan Wake 2

Niedawno podczas EGX 2023 w Londynie na jaw wyszły szczegóły dotyczące DLC do najnowszej produkcji Remedy Entertainment. Okazało się, że Alan Wake 2 dostanie darmowe dodatki.

Do premiery kontynuacji gry Alan Wake zostało niewiele czasu. W związku z tym, twórcy coraz częściej przypominają nam o swoim nadchodzącym dziele. Niedawno podczas gamescome 2023 mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun, który prezentował się niezwykle mrocznie i klimatycznie. Natomiast kilka dni temu pojawiły się informację, iż Alan Wake 2 dostanie darmowe dodatki. Co o nich wiemy?

Podczas EGX 2023 w Londynie na jednym z paneli pojawił się dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment – Sam Lake. W trakcie trwania rozmowy wyjawił on, iż każdy kto zakupi grę Alan Wake 2 otrzyma również darmowe paczki DLC. Mają one mieć większe znaczenie, dlatego możemy przypuszczać, że nie będą to jedynie nowe ubrania dla głównych bohaterów. Jednak na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów.

Co prawda, tuż po premierze fani dostaną darmowe DLC, lecz twórcy przygotowali coś jeszcze. Podczas niedawnego wywiadu z dziennikarzami portalu Wccftech, Sam Lake zdradził szczegóły dotyczące fabularnych dodatków do Alan Wake 2 – Night Springs i Lake House. Planowo ukażą się na rynku już w przyszłym roku. Najciekawsze jest to, że mają być one związane z innym dziełem studia Remedy Entertainment, czyli Control 2.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku na Twitterze fińskiego producenta pojawiła się oficjalna zapowiedź kontynuacji gry Control. Póki co jest ona w bardzo wczesnej fazie produkcji, dlatego nie mamy zbyt wielu informacji. Wiemy jedynie, iż druga część będzie dostępna na konsolach najnowszej generacji oraz komputerach osobistych. Ponadto tytuł powstaje we współpracy z wydawcą 505 Games, na autorskim silniku studia – Northlight

Alan Wake 2 zadebiutuje 26 października, czyli już niedługo. W produkcję zagramy na komputerach osobistych i konsolach najnowszej generacji.

Scroll to Top