Animal Crossing pomaga zapobiegać katastrofom

Animal Crossing jest grą widzianą głównie jako wesoła, urocza i stricte rozrywkowa.


Wiele firm podchwyciło popularność produkcji, w wyniku czego powstało wiele ciekawych projektów z nią związanych. Przykładowo podczas tajwańskiej kampanii IKEA skorzystała z wizerunków bohaterów Animal Crossing i tym samym pogratulowała producentowi sukcesu.

Znany sklep z meblami nie jest jednak jedynym, który zdecydował się na taki krok. Tokijski oddział straży pożarnej wykorzystał potencjał symulatora w praktyczny i pożyteczny sposób.

Gra umożliwia tworzenie spersonalizowanego otoczenia i postaci, czego japońscy strażacy użyli jako materiału edukacyjnego, przedstawiającego porady dotyczące zachowania bezpieczeństwa w przypadku sytuacji nadzwyczajnych. Nagrali oni kilka scenek rodzajowych – każda dedykowana innemu zagrożeniu, m.in. pożarowi czy też trzęsieniu ziemi. Każda z nich przedstawia sposób przygotowania się na konkretne niebezpieczeństwo. Filmik został udostępniony przez oddział straży na ich Twitterze i zyskał 350 000 wyświetleń w ciągu niecałego miesiąca! 
Zainteresowanie nagraniem znacznie przebiło dotychczasowe wyniki ich fanpage’a. Dzięki Animal Crossing wiedza na temat zachowania bezpieczeństwa dociera do masowej publiki, co wspaniale pokazuje możliwości, jakie stwarza rozrywka interaktywna.
Autorka: Kamila “Misha” Fajczyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top