Aquascaping – stwórz akwarium swoich marzeń

Zacznij od jednej rybki, by dojść do projektowania oceanariów.


Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie pomyślał o własnym akwarium. Serio, podobno każdemu człowiekowi przemknęło to kiedyś przez głowę. Mnie jednak zabrakło miejsca w mieszkaniu, więc do tej pory jedyną moją przygodą z akwarystyką był dodatek do Zoo Tycoon 2. Po latach posuchy z pomocą przybywa Dredge Games i ich Aquascaping.

Gra zaprasza do budowania własnych zbiorników wodnych, zaczynając od małych akwariów, po ogromne oceanaria, które będziemy mogli wypełnić mnóstwem różnych gatunków ryb i wodnych istot jak m.in. kraby, żółwie morskie, rozgwiazdy, skalary czy nawet rekiny tygrysie. Twórcy zapowiadają, że wszystko, co pływa, z pewnością będzie dostępne do zasiedlenia twojego akwarium.

Zbudowanie własnego wodnego marzenia od podstaw to nie wszystko. Produkcja umożliwi również zanurkowanie w stworzonym zbiorniku i zwiedzenie go od środka

Zbierając wszystko jasno i przejrzyście w kilku punktach, można powiedzieć, że dzięki Aquascaping:
  • stworzysz wymarzone akwarium, zaczynając od kształtu i rozmiaru, przez wyposażenie jak filtry wody i odżywki, po wykończenie dzięki różnym rodzajom podłoża i szerokim wachlarzem dekoracji,
  • zgłębisz wiedzę o wodnych ekosystemach oraz zróżnicowanych potrzebach życiowych stworzeń słono- i słodkowodnych,
  • zwiedzisz własne oceanarium od wewnątrz i poobcujesz z zamieszkującymi je delfinami, ośmiornicami, orkami i rekinami,
  • spróbujesz ścieżki zawodowej, w ramach której będziesz projektować akwaria na zlecenie hoteli, restauracji, biur, a nawet multimilionerów, którzy pozwolą twojej wyobraźni zaszaleć.


Premiera Aquascaping zaplanowana jest na 15 kwietnia 2021 roku, a prace nad nią wciąż trwają – ich postęp można śledzić na podstronie gry na platformie Steam.

Autorka: Natalia “Taliya” Pych

1 thought on “Aquascaping – stwórz akwarium swoich marzeń”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top