Baldur’s Gate 3 pozwoli nam decydować o wyborach dialogowych streamera

Larian Studios dołączyło do nadal dość wąskiego grona wydawców, umożliwiając streamerom wcielenie się w swoistych mistrzów gry dzięki integracji Twitcha i YouTube’a.


W końcu Baldur’s Gate to seria, która kojarzy się graczom z klasyczną grą RPG, a w takich, jak wiadomo, chodzi w końcu o wybory dokonywane w trakcie rozgrywki. 

Studio, które jest odpowiedzialne za powstanie takiego tytułu jak Divinity Original Sin 2, poszło na całość i w kwestii trzeciej odsłony Wrót Baldura. Pozwoli ona graczom na sugerowanie opcji dialogowych swoim ulubionym streamerom. Jak ma to wyglądać? 

Z najnowszych informacji podanych przez studio dowiadujemy się o Crowd Choice, który ma być zintegrowany ze Stadią i Twitchem. Pozwoli to widzom aktywnie wpływać na kolejne wybory dialogowe streamera podczas transmisji na YouTube, a na Twitchu każda opcja dialogowa ma mieć przypisany numer, który potem podlega głosowaniu. Przypuszczalnie streamer może wtedy zadecydować o wzięciu pod uwagę zdania publiczności. Wszyscy oglądający stream na Twitchu będą również mieli możliwość przeglądać ekwipunek streamera, kartę postaci, umiejętności oraz zaklęcia. 

Larian Studios wyjaśniło również rolę dialogów filmowych w trakcie gry. Zwykle podczas tego typu sytuacji musieliśmy czekać na lidera drużyny, który głównie odpowiadał za rozmowy z NPC-ami. Tutaj natomiast całość ma wyglądać dużo bardziej naturalnie i nieszablonowo

Przykładowo – podczas dialogu z NPC-em, twoi towarzysze mają mieć możliwość wtrącenia się w rozmowę. Mogą również sugerować, jakie opcje dialogowe wybrać, ale też śmiało mogą kręcić się dookoła, okradać kogo popadnie i podpalać, co stanie im na drodze. Brzmi całkiem dobrze, prawda? 

Jest to ambitny plan, który Larian Studios chce wprowadzić w życie już w fazie wczesnego dostępu Baldur’s Gate’a 3. Trzymamy kciuki! 
Autorka: Patrycja “Adara” Kulpicka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top