Pora na epickie bitwy smoczych jeźdźców – Century: Age of Ashes

Century: Age of Ashes darmowa gra o smokach - na obrazku dumny jeździec ze swoją bestią.

W pełni darmowa i widowiskowa gra PvP o smokach – Century: Age of Ashes – właśnie zadebiutowała. Sprawdź jak wygląda wieloosobowa rozgrywka tytułu, w którym dosiądziemy olbrzymich gadów.

Niedawno premierę na platformie Steam miał pierwszy projekt studia Playwing – nietypowa strzelanka multiplayer, w której gracze poruszają się i walczą na grzbietach wzbudzających respekt gadów. Tytuł pierwszy raz zaprezentowano podczas gali nagród The Game Awards 2020.  Deweloperzy pokazali wówczas materiał wideo ze zjawiskowym zwiastunem. Epicka muzyka, ciekawy pomysł na rozrywkę oraz model biznesowy free to play stanowił doskonały przepis na wzbudzenie zainteresowania widzów. Nie dziwi więc fakt, że kilkudniowa zamknięta beta, która dobyła się w marcu, okazała się wielkim sukcesem. W związku z ciepłym odbiorem produkcji ze strony graczy szybko nadszedł czas na wielki finał. Od 2 grudnia darmowa gra o smokach Century: Age of Ashes jest już dostępna dla każdego. Jeśli nie słyszeliście o tytule wcześniej, to koniecznie spójrzcie, jak wygląda fragment rozgrywki finalnej wersji.

Jak widać Playwing postawiło na dynamiczne i widowiskowe starcia. Należy zaznaczyć, że deweloperzy cenią także różnorodność i wybór. Podczas gry do dyspozycji mamy bowiem aż trzy tryby: drużynowy deathmatch, obronę gniazda i walkę o flagi. Ponadto twórcy zapewniają, że w Century: Age of Ashes istotny będzie również indywidualny, smoczy styl! Nie obawiajcie się jednak. Personalizacja ekwipunku, smoka oraz wyglądu bohatera będzie kosmetyczna i nie wpłynie na rozgrywkę. W związku z tym możemy być pełni, że pomimo darmowego modelu wygrane bitwy będziemy zawdzięczać jedynie umiejętnościom i pracy zespołowej. Bez wątpienia produkcja jest warta sprawdzenia, zwłaszcza że nie obciąży naszego budżetu żadnymi kosztami. Gra dostępna jest w tym momencie jedynie na komputery osobiste, ale już w 2022 roku ukaże także na konsolach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top