Chernobylite i naprawdę duża aktualizacja

Nie ma to jak ogromne aktualizacje gier we wczesnym dostępie. Chernobylite powala na kolana!

Ten survival horror z nieliniową historią i otwartym światem jest dopiero na etapie wczesnego dostępu, ale twórcy co rusz go aktualizują i coś dodają – w tym momencie gra jest już o ok. 50% większa niż na samym początku. Podobno zakończenie fazy wczesnego dostępu jest planowane pod koniec tego roku.
Na razie twórcy wciąż pracują nad grą – jeżdżą na Ukrainę i skanują okolice Czarnobyla technikami fotogrametrii i skanu laserowego. W ostatecznej, pełnej wersji gry, ma się pojawić więcej lokacji ze Strefy Wykluczenia, a także o wiele więcej elementów fabularnych, uzbrojenia, mechanik rozgrywki oraz postaci.
 
 
W najnowszej aktualizacji zostały dodane między innymi lokacje – na przykład ikoniczny Prypeć z wesołym miasteczkiem i Placem Lenina. Jest też nowa postać, Olga, którą gracz będzie mógł zrekrutować lub wysłać na misje… Których też kilka dodano. Autorzy zapewnili również różne udogodnienia techniczne: grę teraz wspiera DirectX 12 oraz FidelityFX, dzięki czemu będzie można obniżyć rozdzielczość bez utraty jakości obrazu.
Oprócz powyższych twórcy dodali nowy system tworzący dialogi (gracze narzekali, że ich brakuje), który można włączyć lub wyłączyć w menu, usprawnili dużo rzeczy związanych z tłumaczeniami i interfejsem oraz umożliwili rozrywanie na kawałki potworów – system gore najwyraźniej bardzo się tej społeczności podoba.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wsparciem zespołu tworzącego grę, wczesny dostęp można wykupić na platformach GOG i Steam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top