Co nowego wiemy o Assassin’s Creed Valhalla?

Assassin's Creed Valhalla zrzut ekranu z gry

Premiera Assassin’s Creed Valhalla zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym deweloperzy ujawniają coraz więcej informacji o grze.

Podczas targów gamescom twórcy pokazali nam nowy fragment rozgrywki, który potwierdza, że w Valhalli nie zabraknie elementów fantastycznych. 

W najnowszym wideo zaprezentowanym na pokazie Future Games Show wiele uwagi skupiono na mitycznych bestiach, przeciwko którym staniemy w trakcie gry, stawiając realia historyczne na drugim miejscu. Darby McDevitt, jeden z twórców gry, przedstawił nam choćby przeciwnika znanego jako Black Shuck – upiornego psa z angielskiego folkloru, który jest w stanie rozrywać człowieka kawałek po kawałku. 

O czarnych psach powstało wiele historii i baśni opowiadanych nocą. Ta o Black Shuck jest charakterystyczna dla Wschodniej Anglii, chociaż fenomen rasy jest znany w całym kraju.

 

Deweloperzy wykorzystali te opowieści, aby stworzyć postać tak przerażającą, jak sugeruje to jej imię. Oczywiście na graczy czeka wyzwanie pokonania go. 

Głodne krwi potwory nie są jedynymi fantastycznymi przeciwnikami, których spotkamy na swojej drodze. Assasin’s Creed Valhalla znajdą się też choćby córki Króla Lyriana – odniesienie do Szekspira i obrońców króla zdradzonego przez własny kraj – czy ludzi, którzy ruszyli za upadłym władcą Ragnarem Lothbrok, a teraz walczą bez celu i przywódcy, który by ich poprowadził. 

To bardzo ciekawy ruch ze strony Ubisoftu, więc tym bardziej zachęcamy fanów serii do zapoznania się z powyższym filmem z pokazu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top