Crossplay zmierza do Destiny 2

Destiny 2 – postacie z gry

Długo oczekiwana funkcja wkrótce trafi do gry Bungie.

Fani Destiny 2 od lat proszą twórców gry o wprowadzenie możliwości rozgrywki międzyplatformowej. Bungie kilka dni temu oficjalnie potwierdziło, że funkcja crossplay trafi do graczy w 2021 roku.

Temat crossplay rozgorzał ponownie, kiedy w 2019 roku wprowadzono crosssave. Dla wyjaśnienia: funkcja crosssave pozwala na przenoszenie stanu rozgrywki pomiędzy platformami. Początkowo mówiło się o uruchomieniu opcji crossplay jeszcze w 2020 roku przy okazji premiery dodatku Poza światłem, jednak jej opóźnienie oraz problemy techniczne spowodowały, że funkcja zostanie uruchomiona dopiero w 2021 roku. Bungie podkreśla jednak, że kiedy już wystartuje, to będzie w pełni międzyplatformowa.

Jednak jak ta międzyplatformowość ma wyglądać? Twórcy podkreślają, że o ile pozostaniemy w tej samej grupie konsol (np. PlayStation 4 i PlayStation 5), to zarówno gra, jak i wszystkie dodatki będą przenoszone między nimi. To samo dotyczy przyjaciół i rozgrywek w trybie multiplayer. Jednakże możliwość crossplayu pomiędzy systemami oczywiście jest w planach. Nie do końca wiadomo, jak może wyglądać wyszukiwanie graczy z innych platform, ale z całą pewnością pojawi się opcja łączenia się z nimi w drużyny ogniowe (angielskie fireteams), czyli innymi słowy składy. Jedyne potencjalne różnice mogą być widoczne w przypadku tempa ładowania graczy. Jest duża różnica w szybkości ładowania graczy między komputerami osobistymi a konsolami, jak również między konsolami nowej i starszej generacji (na korzyść tych pierwszych). Oczywiście, wprowadzenie tak skomplikowanego trybu na pewno nie obejdzie się bez początkowych błędów.

Dokładnej daty uruchomienia trybu crossplay na razie nie podano, ale na pewno was poinformujemy Was, jak tylko zostanie ogłoszona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top