Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zalicza dobry start na platformie Steam!

Kobieta z bronią, za nią napis "Cyberpunk" a pod spodem "Widmo wolności"

Dziś swoją premierę miał pierwszy i ostatni dodatek do najnowszej produkcji CD Projekt RED. Pomimo obaw Cyberpunk 2077: Phantom Liberty okazał się sukcesem, a pozytywne opinie zalewają platformę Steam.

Cyberpunk 2077 od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą stanu gry w dniu premiery. Fani krytykowali sporą ilość bugów oraz fatalną optymalizację, szczególnie na konsolach poprzedniej generacji. W związku z tym, twórcy chcieli naprawić swoje błędy i do tej pory pojawiają się aktualizacje poprawiające niedociągnięcia tytułu. Dzięki temu problemy z jakimi borykała się produkcja zaczęły znikać, powodując tym samym znaczny wzrost sprzedaży. Jednak CD Projekt RED nie spoczęło na laurach i postanowiło wydać jedyne fabularne rozszerzenie do swojego najnowszego dzieła. Dziś właśnie zadebiutował Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, który zebrał pozytywne opinie na platformie Steam.

Tuż przed premierą w sieci pojawiło się mnóstwo recenzji dodatku do gry Cyberpunk 2077. Krytycy przede wszystkim chwalili, znacznie ciekawsze niż w podstawce, zadania poboczne, fabułę oraz niesamowity klimat produkcji. Przykładowo w serwisie Matacritic średnia ocen utrzymuje się na poziomie około 90 punktów, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. A jak na tytuł zareagowali fani?

Okazało się, że graczom Cyberpunk 2077: Phantom Liberty również przypadł do gustu, co możemy zobaczyć po wielu przychylnych opiniach na platformie Steam. Dotychczas pojawiło się prawie dwa tysiące recenzji, z czego aż 90 procent jest pozytywnych. Fani nie szczędzą ciepłych słów i najwidoczniej dodatek sprostał ich oczekiwaniom.

Jakie są dalsze plany CD Projekt RED? Niedawno podczas prezentacji wyników finansowych spółki ujawniono, iż po premierze gry Cyberpunk 2077: Phantom Liberty większość pracowników zostanie przeniesiona do Projektu Polaris, który jest kodową nazwą dla kolejnej wiedźmińskiej trylogii. Dodatkowo deweloperzy planują wydanie sequela do Cyberpunka oraz stworzenie zupełnie nowego IP. Z pewnością w ciągu najbliższych kilku lat dostaniemy jeszcze wiele dobrych produkcji od polskiego studia.

Scroll to Top