Cyberpunk 2077 ponownie opóźniony

Tym razem studio postanowiło przełożyć premierę o dwa miesiące.


Z pewnością nie jesteśmy jedyną redakcją, której dzisiejsze ogłoszenie CD Projekt RED nie zaskoczyło. Studio ponownie przesunęło debiut swojej najnowszej gry – Cyberpunk 2077. Nowa data premiery to 19 listopada 2020 roku.

Pierwsze informacje zapowiadały, że Cyberpunk 2077 trafi do rąk graczy w kwietniu. Na początku roku firma postanowiła jednak przesunąć premierę na wrzesień, tłumacząc, że potrzebują czasu na doszlifowanie tytułu. Mimo wielu zapewnień, że ten termin będzie ostateczny, wiele osób liczyło się z możliwością ponownego opóźnienia gry – jak widać, nie byli w błędzie. 

CD Projekt Red opublikował dziś oświadczenie, w którym oznajmia, że niestety wciąż potrzebuje czasu na udoskonalenie produktu. Twórcy tłumaczą, że nie chcą wypuścić na rynek niedopracowanej gry i proszą o wyrozumiałość. Jak się okazuje, chcą dopracować zbalansowanie mechaniki, sprawdzić błędów oraz potwierdzić stuprocentowo poprawne działanie wszystkich elementów. 

Facebook: Cyberpunk 2077Nie od dziś wiadomo, że Cyberpunk 2077 ma bazować na nowym silniku graficznym, a jego tworzenie obfitowało w liczne techniczne zawiłości. Stąd zapewne pojawiają się kolejne opóźnienia. Studio zapowiedziało jednak, że w tym tygodniu wybrani dziennikarze z całego świata otrzymają tytuł do ogrania i zrecenzowania. Pierwsze opinie mają pojawić się w sieci wkrótce po wydarzeniu Night City Wire, zapowiedzianym na 25 czerwca, podczas którego twórcy przedstawią nowe informacje o grze.

Autorka: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top