Czy to koniec CD-Action? Pracownicy dostali wypowiedzenia

Najdłużej istniejący magazyn o grach w Polsce może przestać istnieć.


W poniedziałek na oficjalnej stronie czasopisma CD-Action ukazał się jeden z najsmutniejszych newsów, nie tylko dla fanów, ale także, a może przede wszystkim dla pracowników redakcji. 

To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu.
Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action.
Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie.

Wydawnictwo Bauer podjęło decyzję o zakończeniu wydawania około 20 tytułów prasowych, m.in. PC Format i CD-Action. W trakcie okresu wypowiedzenia prace nad wszystkimi wycofanymi magazynami mają dalej trwać, a wydawca zapewnia, że rozmawia z pewnym inwestorem, który być może skontaktuje się z częścią obecnych redakcji. W środowisku mówi się jednak, że jest to zabieg mający na celu utrzymanie dobrych morale wśród pracowników. 
Mimo że pismo ma już lata świetności za sobą – obecny nakład to raptem 30 tysięcy egzemplarzy, trudno nam się pogodzić z myślą, że po dwudziestu latach istnienia nagle zniknie ze sceny. Z pewnością nasza redakcja nie jest jedyną, która wychowała się na lekturze artykułów zamieszczanych na łamach gazety i korzystała z gier dołączanych do każdego wydania. 


Redakcja poinformowała, że majowy numer CD-Action ukaże się zgodnie z planem już 5 maja. Potem okaże się, jak dalej maluje się przyszłość czasopisma.

Autor: Natalia “Taliya” Pych

3 thoughts on “Czy to koniec CD-Action? Pracownicy dostali wypowiedzenia”

  1. Pamiętam, jak swojego czasu tylko dzięki CD-Action miałam dostep do jakichś ciekawszych, bardziej znanych gier 😮 No i oczywiście dzięki niezastąpionym: Niezbędniku, Komputer Świecie i wspomnianym w artykule PC-Formacie.
    Łezka się w oku kręci z poczucia nostalgii, ale może istnieje jakaś przyszłość dla redakcji w sieci! Oby 🙂

  2. Szkoda, szkoda. Tyle gier dzięki temu przegrałam, tyle odkryłam, a i kącik humorystyczny był moim ulubionym 🙁

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top