Destiny 2 – nowe dodatki i duże zmiany w zawartości gry

Destiny 2 – postacie z gry

Po ogłoszeniu nowego dodatku do Destiny 2 wśród graczy zapanowało poruszenie.

Wszystko za sprawą informacji o wprowadzeniu Destiny Content Vault (DCV). Pozwoli to na swobodne wycofywanie lokacji, w których gracze są mniej aktywni, lub przywracanie znajdujących się w krypcie zawartości, które będą niezbędne do nadchodzących dodatków. Na chwilę obecną ogłoszone są nazwy i daty premier trzech z nich: Poza światłem (2020), Wiedźmia Królowa (2021) oraz Upadek światła w 2022 (tytuł roboczy).

Poza światłem zadebiutuje na PC i konsolach 10 listopada bieżącego roku. Wtedy też zostanie wycofana część lokacji, ale pojawią się też nowe, w tym Kosmodrom znany z pierwszego Destiny i Europa (księżyc Jowisza). Z mapy lokacji znikną zaś Io, Mars i Tytan wraz z powiązanymi questami, rajdami i eventami.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób nowi gracze będą mogli zaznajomić się z kampaniami, które są w podstawowej grze (Czerwona Wojna, Klątwa Ozyrysa, Strategos) i zadaniami powiązanymi. Niedokończone zadania związane z wycofywanymi lokacjami zostaną usunięte z listy aktywnych questów.

Pełna lista wycofywanej zawartości jest wymieniona tu (w języku angielskim).

Jest jeszcze jedna ważna informacja, która nie spodobała się graczom. Ze względu na ogrom zmian przy Poza Światłem, gracze będą zmuszeni do pełnej reinstalacji całej gry. Aby umożliwić wszystkim graczom równoczesne rozpoczęcie nowej kampanii wraz z uaktywnieniem dodatku, Bungie poinformowało, że pliki będzie można zacząć pobierać dzień wcześniej. Niestety nie wiadomo, czy w czasie pobierania będzie możliwa rozgrywka, dlatego należy się liczyć z tym, że granie będzie wtedy niemożliwe.

Zmiany związane z wprowadzeniem DCV będą miały też swoje pozytywy. Przede wszystkim gra będzie ważyła mniej. Obecnie po zainstalowaniu wszystkich dodatków (podstawowa wersja, Forsaken i Twierdza Cieni) gra waży zawrotne 115 GB, co przekłada się na długi czas pobierania. Po zmianach gra ma ważyć o ponad 20 GB mniej. Dodatkowo zmieniony będzie system pakowania plików, co pozwoli Bungie na szybsze lokalizowanie błędów i ich naprawę.

Dobrą wiadomością jest również to, że bronie i pancerze, które posiadamy przy sobie lub w schowku, nie zostaną przeniesione do DCV. Należy jednak zaznaczyć, że większość broni i pancerzy nie będzie użyteczna wraz ze startem dodatku, gdyż nie będziemy mogli podnieść poziomu ich światła. W Poza Światłem będzie można zdobyć nowe bronie i nowe pancerze, bardziej dostosowane do nadchodzącej zawartości. Dobrym przykładem są bronie z czujnikiem podczerwieni w celowniku. Będą one bardzo użyteczne, gdyż pogoda na śnieżnej Europie jest zmienna i można tam napotkać silne burze śnieżne.

Zmiany nastąpią również w Gambicie i Szturmach. W przypadku tego pierwszego Gambit i Gambit Prime zostaną połączone w jeden nowy tryb. Przedsmakiem tego jest obecna aktywność na mapach Io i Tytan zwana Kontakt. W przypadku szturmów zostanie tylko jedna wersja, czyli Nocny Szturm: Męka.

Wprowadzona zostanie czwarta subklasa: Stasis, ochrzczona przez graczy ice class. Trzy podstawowe umiejętności to Stasis Field, Freeze i Shatter. Pierwsza umiejętność pozwala na spowolnienie przeciwników, druga na unieruchomienie ich, zaś trzecia tworzy lodowe kryształy, które eksplodują i ranią odłamkami znajdujących się w pobliżu wrogów. Wersja subklasy dla Czarowników będzie nazywać się Shadebinder i pozwoli im na walkę włócznią wystrzeliwującą zamrożone pociski. Revenant pozwoli Łowcy na walkę dwoma toporami, które również będzie można rzucić. Tytani otrzymują Behemoth. Za jego pomocą podniosą ścianę lodowca, będą mieli również pewnego rodzaju lodowy pancerz oraz miażdżący cios z góry.

Dodatek Poza Światłem można zamówić w trzech opcjach: podstawowej, podstawowej z przepustką sezonową oraz wersję deluxe. Niezależnie od wybranej opcji wszystkie zamówienia przedsprzedażowe dostaną następujące bonusy: skin oszronionego Ducha, legendarny emblem i egzotyczną emotkę Zamrożony berek. W edycji deluxe dodatkowo otrzymujemy egzotyczny karabin pulsacyjny Nie ma czasu na wyjaśnienia wraz ze zdobieniem i katalizatorem, egzotycznego Wróbla inne niebo oraz przepustki dla sezonów 12 do 15. Emotka Zamrożony berek będzie dostępna od razu po zakupie.

Wersja podstawowa kosztuje na wszystkich platformach 169 zł, wersja z przepustką sezonową 215 zł, zaś wersja deluxe 299 zł. Do uruchomienia Poza światłem wymagana jest podstawowa wersja Destiny 2, która jest darmowa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top