Destiny 2 w najnowszym queście uhonorowało zmarłego kolegę

Nagrodą za ukończenie jest egzotyczny szyfr, który umożliwia zdobycie wycofanych egzotyków.


W cotygodniowym wtorkowym resecie Bungie zamieściło miniquest ku pamięci zmarłego w zeszłym roku 45-letniego kolegi. Matt Helsom był członkiem Vicarious Visions, studia należącego do Activision, które wraz z Bungie pracowało nad Destiny 2. Helsom piastował tam stanowisko senior artist i zajmował się animacjami wideo.


Oświadczenie Bungie brzmi:


Chcieliśmy uwiecznić jego wkład w uniwersum Destiny. Życzymy jego rodzinie, przyjaciołom i każdemu, na kogo wpłynął w swoim życiu, wszystkiego dobrego. Dziękujemy tym wszystkim ze społeczności, którzy dołączą do nas we wspominaniu jego ciepłej osobowości.

 

Osoby, które nie śledzą na bieżąco informacji o zmianach w Destiny 2 mogą jednak nie wiedzieć o nowym zadaniu, gdyż na mapie nie ma żadnego nowego znacznika. Jedyna informacja o tym pojawia się przy logowaniu, gracz dostaje tam informację, by sprawdził konkretną lokalizację na Marsie.

Aby uzyskać szyfr, należy wylądować przed główną siedzibą Przyszłoświata Braytech (Futurescape Braytech) i wejść do środka. Na prawo rezyduje Ana Bray, zaś gracz powinien udać się na lewo, w stronę Laboratorium Rasputin (Warmind: Rasputin). Po dotarciu do lokacji Nurt Aurory (Aurora Breach) i po przejściu przez tunel zaraz po prawej stronie zobaczy otwarty malutki pokój.

Należy podejść do tabletu leżącego na blacie i zeskanować go. Uwaga! Informacja o możliwości interakcji może się nie pojawić, jednak wciśnięcie i przytrzymanie klawisza odpowiedzialnego za interakcję będzie działało. Po zeskanowaniu wystarczy udać się do Any Bray i odebrać nagrodę. Przed zatwierdzeniem zdania questu warto przeczytać historię.


Egzotyczne szyfry można zrealizować u dwóch vendorów: Kryptarchy Rahoula lub Xura. U tego pierwszego możemy wykupić jedną z pięciu egzotycznych broni, która nie wypada ze skrzyń i skończonych zadań. Są to: pistolet Przysięga Eriany, łuk Dech Lewiatana, karabin fuzyjny Bastion, broń boczna Zguba Diabła oraz karabin zwiadowczy Symetria. Jeżeli mamy wszystkie egzotyki oferowane przez Kryptarcha, możemy szyfr wymienić u Xura na losowy egzotyk. Uwaga: z przepustki sezonowej na poziomie 55 również otrzymamy egzotyczny szyfr, jednak w tym samym momencie na koncie możemy trzymać tylko jeden. Dlatego przed odebraniem drugiego trzeba zrealizować pierwszy.


Zarówno nagrody sezonowe, jak i nagrody z zadań umieszczonych na Marsie należy odebrać przed resetem we wtorek 10 listopada. Wówczas ma premierę najnowszy dodatek Poza Światłem, wraz z którym część lokacji zostanie przeniesiona do schowka i staną się niedostępne dla graczy.


Autorka: nes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top