Detroit: Become Human z nowym sukcesem sprzedażowym

Detroit: Become Human 2, Connor, bohater gry

Quantic Dream ma czym się pochwalić. Od premiery Detroit: Become Human trafiło do ponad 9 milionów graczy, z czego 1 milion nabył ją w 2023 roku.

Detroit: Become Human odniosło kolejny sukces. Zaledwie w styczniu 2023 roku Quantic Dream informowało o sprzedaniu 8 milionów kopii. W ostatnich dniach okazało się, że w ciągu niespełna roku Detroit: Become Human zaliczyło kolejny sukces sprzedażowy.

Tylko w okresie między styczniem a grudniem grę nabył ponad milion użytkowników. Zaznaczmy tutaj, że omawiana przygodówka ukazała się oryginalnie w maju 2018 roku na PS4, a w grudniu 2019 na komputerach osobistych. Ponad milionowa sprzedaż na przełomie zaledwie jedenastu miesięcy jest dla pięcioletniego tytułu sporym osiągnięciem.

Dla wielu graczy Detroit: Become Human okazało się zupełnie nowym doświadczeniem, toteż kolejny sukces sprzedażowy gry nie powinien dziwić. Produkcja rozlicza nas bowiem ze wszystkich wyborów, pokazując ich konsekwencje od razu lub dopiero po jakimś czasie. Jest to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, osadzona w klimacie science-fiction.

Gra jest obecnie dostępna, między innymi, na Steamie w ramach wyprzedaży zimowej za niecałe 56 złotych. Jeśli nie jesteście pewni, możecie także ograć demo. Naszym, i nie tylko naszym, zdaniem warto. W sklepie Valve Detroit: Become Human uzyskało bowiem 94% pozytywnych recenzji przy ponad 85 tysiącach napisanych tylko przez użytkowników Steama.

Możliwe, że trwają już prace nad kontynuacją gry. Wiadomo, że Quantic Dream aktywnie działa przy nowej produkcji. W sieci pojawiły się bowiem plotki, jakoby było nią właśnie Detroit: Become Human 2.

Scroll to Top