Diablo IV – nowe informacje

Leśne inspiracje, czyli nowe informacje na temat Diablo IV!


Diablo IV to długo wyczekiwana produkcja Blizzarda. Po dość kontrowersyjnej trzeciej części, którą się kocha albo nienawidzi, gracze wypatrują każdej najmniejszej informacji na temat kontynuacji serii.

Wiemy na pewno, że twórcy zdecydowali się na bardzo rozbudowane drzewko umiejętności. Dosłownie użyli drzewa, które swoim wyglądem przypomina mitologicznego Yggdrasila, o którym zapewne dowiemy się więcej podczas gry w Assassin’s Creed Valhalla.

Jak widać na zdjęciu poniżej: system korzeni został przeznaczony na pasywne umiejętności, a korona na nowe moce. Jednocześnie, jak w przypadku Diablo III, David Kim zapewnia, że przejście fabuły odblokuje jedynie 30-40% umiejętności i dzięki temu rozwijanie bohatera ma być o wiele ciekawsze. 

Twórcy postanowili popracować nad zmianą mocy Przodków, Demonów i Aniołów, które nie spełniały oczekiwań i według testerów nie sprawdzały się w takiej formie, jak poprzednio. Odświeżono również mechanikę i pogłębiono progresję. Gracz ma czuć, że jego wybory są ważne i wpływają na rozwój postaci. Jest to szczególnie widoczne przy drzewku czarodziejki. Jej zdolności będzie można umieścić w umiejętnościach aktywnych bądź zaklęciach (mocach), ale nie w dwóch w na raz. Takie działanie pozwoli na dużą liczbę kombinacji i zabawy z postacią. 

Zmianom ulegnie również tryb dla hardcorowych graczy, bo ten, nad którym pracowano, nie zadowalał testerów. Twórcy dokładają wszelkich starań by Diablo IV zapewniało graczom satysfakcjonującą rozrywką na najwyższym poziomie. 

Autorka: Natalia Par

1 thought on “Diablo IV – nowe informacje”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top