Klei Entertainment ma powody do świętowania po dziesięciu latach od premiery swojego hitu. Don’t Starve Together pobiło rekord ilości aktywnych graczy na Steamie!
Pamiętacie ten unikatowy survival? 122 662 osób pamięta, a Don’t Starve Together, o którym mowa, właśnie pobiło rekord popularności na Steam. Chociaż marka narodziła się w 2013 roku, a wersja sieciowa opuściła wczesny dostęp w 2016 roku, tytuł wciąż przyciąga rzesze fanów. Statystyki serwisu SteamDB pokazują, że popularność tej produkcji zwiększa się stopniowo od wielu lat. Mimo wszystko to właśnie teraz padł rekord. Co jest tego powodem?
Obecny skok popularności wynika bezpośrednio z ogromnej wyprzedaży. Deweloperzy obniżyli cenę gry o 90 procent, dzięki czemu graczki i gracze mogą zakupić ją za zaledwie 5,39 zł. Podobną atrakcyjną zniżką objęto także pierwotną jednoosobową wersję gry. Takie posunięcie marketingowe skutecznie zachęciło zarówno nowe, jak i powracające osoby do odwiedzenia tego mrocznego świata. To także świetna okazja, by nadrobić starszą produkcję przed nadejściem Don’t Starve Elsewhere. Twórcy podzielili się ze światem klimatycznym zwiastunem tego tytułu w kwietniu tego roku. Przez dwa miesiące materiał obejrzało ponad 1,6 miliona osób. To tylko potwierdza, że zainteresowanie serią jest stale bardzo wysokie, a graczki i gracze czekają na nowości.
Znakomite wyniki starszej odsłony stanowią doskonałą prognozę dla przyszłości całej marki. Graczki i gracze udowadniają, że wciąż chętnie eksplorują niebezpieczne krainy, zbierają surowce i budują bazy wspólnie ze znajomymi. Choć gra bazuje na prostym koncepcie, wciąga na długie godziny i zachęca niepowtarzalnym klimatem.

