Legenda powraca! Gra DOOM: The Dark Ages rozpala fanów serii na pierwszym zwiastunie

mężczyzna w zbroi i hełmie

Fani klasyków przygotujcie się na nie lada gratkę! Podczas wczorajszego pokazu Xbox Games Showcase pokazano pierwszy zwiastun gry DOOM: The Dark Ages.

W roku 1993 na rynku ukazała się gra, która zrewolucjonizowała branżę. Pierwsza część serii DOOM (recenzję znajdziecie na naszej stronie) do tej pory jest uznawana za pioniera gatunku pierwszoosobowych strzelanek. Ponadto jako jedna z nielicznych produkcji w tamtym czasie posiadała grafikę 3D uchodzącą w latach 90 za rewolucyjną. Z każdym kolejnym dziełem stworzonym przez id Software marka zyskiwał na popularności. Nic dziwnego, że fani czekali na więcej. W końcu dostaną oni nowy tytuł opowiadający o przygodach bezimiennego komandosa. Podczas wczorajszego pokazu Xbox Games Showcase pojawił się zwiastun DOOM: The Dark Ages. Poznaliśmy nawet przybliżoną datę premiery.

W pierwszym zwiastunie DOOM: The Dark Ages mogliśmy zobaczyć fragmenty rozgrywki oraz umiejscowienie akcji gry. Tym razem id Software zabierze nas w czasy średniowiecza. Walka prezentuje się niezwykle dynamicznie oraz brutalnie, co z pewnością będzie przypominać fanom poprzednie odsłony serii. Dodatkowo  otrzymamy możliwość dosiadania smoka i robienia rzezi z jego grzbietu.

Kiedy powybijamy hordy demonów w DOOM: The Dark Ages? Na dzień dzisiejszy nie znamy konkretnej daty premiery. Jednak twórcy podali przybliżony termin wydania swojego nadchodzącego dzieła, które planowo zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Ujawniono też informację na jakich platformach będzie dostępna produkcja. Pojawi się ona na konsolach najnowszej generacji oraz w usłudze Xbox Game Pass. Ponadto można już teraz dodać ją do listy życzeń na Steamie.

Scroll to Top