Dragon Age: The Veilguard na pierwszym zwiastunie rozgrywki! Jak wygląda nowa produkcja BioWare?

Grafika przedstawia głównego antagonistę Dragon Age 4, Solasa. Elf stoi na tle ściany pokrytej freskiem, przedstawiającym demona z sześcioma oczyma przypominającego wilka.

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej części z serii Dragon Age. W związku z tym twórcy ujawniają coraz więcej informacji. Dziś mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun rozgrywki gry Dragon Age: The Veilguard.

Fani serii Dragon Age od dekady czekali na nową odsłonę cyklu. W końcu podczas ceremonii The Game Awards 2022 pojawiła się pierwsza zapowiedź kontynuacji hitu z 2014 roku. Natomiast kilka dni temu BioWare ogłosiło, iż zmieniło nazwę produkcji z Dragon Age: Dreadwolf na Dragon Age: The Veilguard. Jednak to nie był koniec niespodzianek. W trakcie pokazu Xbox Games Showcase 2024 ujawniono materiał promocyjny przedstawiający towarzyszy, z którymi przemierzymy Tevinter. Za to dziś mieliśmy okazję obejrzeć zwiastun rozgrywki gry Dragon Age: The Veilguard.

Ten kto przeszedł choć jedną część serii Drago Age wie, że podczas rozgrywki podejmujemy masę wyborów wpływających na świat gry. W związku z tym ich konsekwencje powinny znaleźć się w najnowszej odsłonie cyklu. Jak to zrobić? Z odpowiedzią na to pytanie przyszła Corinne Busche – dyrektorka produkcji Dragon Age: The Veilguard. Na łamach serwisu IGN zdradziła w jaki sposób poprzednie decyzje zostaną zaimportowane do nadchodzącego dzieła studia BioWare.

Otóż w kreatorze postaci będziemy mieli możliwość podjęcia jeszcze raz wszystkich najważniejszych wyborów, które pojawiły się na przestrzeni całej serii. Busche podkreśliła, iż od daty premiery ostatniej odsłony cyklu minęło dziesięć lat. W związku z tym wielu fanów mogło przez ten czas zapomnieć jakie ścieżki obrali podczas rozgrywki. Ponadto ma to pomóc nowym graczom wsiąknąć w świat Dragon Age: The Veilguard bez konieczności zapoznawania się z pozostałymi tytułami.

Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty premiery nadchodzącej części serii Dragon Age. Planowo gra ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Produkcja będzie dostępna na konsolach najnowszej generacji oraz komputerach osobistych.

Scroll to Top