Co kryje drugi pokaz Dune: Awakening Direct? Tworzenie postaci i wiele więcej!

Obrazek przedstawia fragment z gry Dune: Awakening. Trzech bohaterów stoi w ogromnej sali zdobionej z brązu przed gigantycznym, okrągłym oknie. Zasłona okna powoli się podnosi i ujawnia nam fragment ciemnopomarańczowego księżyca.

W drugim pokazie Dune: Awakening Direct twórcy przedstawiają nam między innymi narzędzie do tworzenia własnej postaci. Czy jesteście gotowi, aby przejąć władzę na Arrakis?

Podczas Summer Game Fest 2024 mieliśmy okazje zobaczyć nowy zwiastun Dune: Awakening. Prezentuje on alternatywną historię Diuny, w której to Jessika Atryda decyduje się urodzić córkę. Nieobecność Paula Atrydy tworzy próżnię władzy na Arrakis, w którą wciągane są nowe frakcje, konflikty oraz nasz bohater. Na tym jednak twórcy nie kończą i przedstawiają nam kolejne smaczki z nadchodzącej gry. Udostępnili ostatnio drugi pokaz Dune: Awakening Direct. Podczas 30-minutowej prezentacji dowiadujemy się, że deweloperzy przygotowali wszechstronne narzędzie do tworzenia własnej postaci w Dune: Awakening. Gracze będą mogli dostosować wygląd bohatera, wybrać swoją macierzystą planetę, a także specjalizację mentorską (Mentat, Mistrz Miecza, Bene Gesserit), która będzie determinować początkowe zdolności.

Chociaż Dune: Awakening jest głównie grą survivalową, to jest także połączeniem różnych gatunków, zwłaszcza MMO. Dyrektor kreatywny Joel Bylos w trakcie prezentacji omówił szczegóły dotyczące serwerów, przybliżając ich strukturę. Zaprezentował mapę Overland, która łączy w sobie inne ogromne sandboxowe mapy. Ma to umożliwić zwiększenie liczby graczy na każdej z nich. W kolejnej części pokazu starsza projektantka narracji Léa Talbot przedstawia nam rolę religii i duchowości w grze. W tej historii wiara Fremenów nie jest tym samym narzędziem, jakim była dla Paula Atrydy. Gracz będzie jedynie podążał za ideami pozostawionymi przez Fremenów, dla których nauka przetrwania na pustyni pozostaje wciąż głęboko duchową podróżą. 

Dune: Awakening obecnie jest w fazie zamkniętych testów beta. Gracze otrzymali spory zestaw zawartości – począwszy od obszaru startowego Hagga Basin, aż po endgame na Deep Desert. Jeśli Wy również chcecie przetestować grę, wystarczy zgłosić swoją chęć na oficjalnej stronie produkcji.

Scroll to Top