Dune: Spice Wars z zaskakującą popularnością. Jak wygląda oficjalny ranking sprzedaży na Steam?

Dune: Spice Wars – grafika z gry przedstawiająca pustynię, niewielką osadę, wybudowane w jej pobliżu budynki, kilka statków kosmicznych, ukryty w kamuflażu oddział, w tle zaś znajduje się ciemnoniebieskie niebo i dwa ciała niebieskie, jedno większe, drugie mniejsze, Dune Spice Wars w rankingu Steam

Steam regularnie robi zestawienia sprzedażowe – jak w ostatnim rankingu uplasowało się Dune: Spice Wars?

Early Access to popularna obecnie metoda wydawania swoich gier. Jednym z tytułów, który ostatnio miał premierę w takim właśnie trybie jest osadzony w uniwersum Diuny RTS z elementami 4X o podboju Arrakis. Jak się okazuje, sprzedaż Dune: Spice Wars była na tyle wysoka, że produkcja zajęła trzecie miejsce w oficjalnym rankingu sprzedażowym na platformie Steam! To spory sukces biorąc pod uwagę, że produkcja jest dopiero we wczesnym dostępie.

Steam od dawna prowadzi specjalną stronę, na której zamieszcza wiele interesujących informacji dotyczących swojej platformy. Znajdziemy tam rozmaite statystyki, jak chociażby ilość użytkowników w danym tytule jednocześnie. Witryna stanowi również dobre narzędzie do monitorowania popularności produkcji, notując piki i obecne tendencje. Ciekawą kategorią są także cotygodniowe podsumowania najlepiej sprzedających się gier. To właśnie w nich doszło do sporego przetasowania w pierwszej dziesiątce między tygodniem 16 a 17. Niewątpliwymi dominatorami rankingu są wymieniające się wzajemnie na dwóch pierwszych pozycjach Steam Deck oraz fenomenalne Elden Ring.  Nieco niżej znajdziemy jednak sporo innych, nieraz dość zaskakujących tytułów.

zrzut ekranu przedstawiający najlepiej sprzedające się tytuły w tygodniu do 1 maja 2022 (inaczej tygodniu 17). Od 1 do 10 miejsca: Steam Deck, ELDEN RING, Dune: Spice Wars, The Stanley Parable: Ultra Deluxe, Sekiro: Shadows Die Twice GOTY Edition, MONSTER HUNTER RISE, Rogue Legacy 2, Cyberpunk 2077, Valve Index VR Kit, Dying Light 2 Stay Human
Źródło: SteamDB

W zeszłym tygodniu (od 25 kwietnia do 1 maja) w rankingu pojawiło się sporo nowych gier, jak chociażby The Stanley Parable: Ultra Deluxe czy sprzedane już w ponad 5 milionach kopii Dying Light 2 Stay Human. Zdecydowanie jednak to trzecie miejsce Dune: Spice Wars robi największe wrażenie. Inne produkcje to bowiem albo kontynuacje, albo urządzenia Valve, albo dobrze znane hity. Zapewne samo Shiro Games nie spodziewało się do końca zamieszania, jakie robi obecnie ich najnowszy tytuł. Zobaczymy jednak, czy ta tendencja utrzyma się w nadchodzącym zestawieniu za tydzień 18.

Scroll to Top