Dzisiaj premiera Farthest Frontier – city buildera od twórców Grim Dawn

grafika z Farthest Frontier w Steam early access, pokazuje małą osadę z kilkoma budynkami z drewna ze słomianymi dachami i kawałek muru obronnego, premiera gry we wczesnym dostępie miała miejsce dzisiaj

Premiera Farthest Frontier w ramach usługi Early Access z pewnością ucieszy osoby lubiące rozbudowane city buildery.

Trochę przyszło nam poczekać na kolejną, po Grim Dawn, produkcję Crate Entertainment. Pierwszy zwiastun Farthest Frontier dostaliśmy już w marcu, właściwa premiera jako Early Access miała zaś miejsce dopiero dzisiaj.

Całość z materiałów promocyjnych wygląda na solidnego city buildera, w którym sporo się dzieje. Osadnicy, a z nimi gracz, staną przed trudnym zadaniem wybudowania samowystarczalnego i prosperującego miasta. Możliwe jest zbudowanie ponad 50 różnych budynków, zarządzanie uprawami i pilnowanie odpowiedniej dla nich temperatury. Regrywalność natomiast mają zwiększać losowo generowane mapy.

Crate Entertainment chciało zadbać o to, by w ich produkcji dobrze odnaleźli się zarówno spokojni budowniczy, jak i miłośnicy adrenaliny. Twórcy obiecują zaawansowaną konfigurację poziomu trudności. W zależności od preferencji możemy albo uczynić naszą rozgrywkę pacyfistyczną i skupić się na zwykłym rozwoju osady w spokoju i błogości, albo zmierzyć się z rozmaitymi katastrofami i najeźdźcami.

Pojawiły się już nawet pierwsze recenzje. Na chwilę obecną większość osób grających ocenia wczesny dostęp pozytywnie, choć aby uzyskać lepszy obraz stanu gry lepiej poczekać na więcej opinii (i to takich po większej liczbie rozegranych godzin).

Na chwilę obecną Farthest Frontier jest dostępny wyłącznie na komputerach osobistych, a dokładnie w ramach wczesnego dostępu na Steamie.

Scroll to Top