Dostaliśmy pierwszy zwiastun Farthest Frontier – nowego city buildera

grafika promująca grę Farthest Frontier, przedstawia miasto z daleka a dookoła pola uprawne, rzeki i wzgórza, Farthest Frontier pierwszy zwiastun

Rzućcie okiem na pierwszy zwiastun city buildera od Crate Entertainment – Farthest Frontier.

City buildery to dość popularny gatunek gier, który dodatkowo daje twórcom spore pole do popisu. Obecnie słyszy się zarówno o odświeżonych wersjach popularnych tytułów, jak i zupełnie nowych, świeżych pomysłach. Z kolejną propozycją wyszło także Crate Entertainment – pierwszy zwiastun ich nadchodzącej produkcji, Farthest Frontier, wczoraj pojawił się w serwisie YouTube.

Produkcja powierzy nam pod opiekę grupkę osadników, która będzie musiała zbudować miasto na skraju świata, pośród dzikich ostępów. Na stronie gry w serwisie Steam możemy znaleźć kilka kluczowych aspektów:

  • tytuł ma mieć najbardziej szczegółowy system rolniczy w historii gier – będziemy musieli dbać m.in. o temperaturę upraw, nawożenie ziemi i pielenie;
  • 50 różnych typów budynków, które można ulepszać i rozwijać w zależności od stanu naszej osady;
  • gra zaoferuje nam spory wybór surowych materiałów, jedzenia i przedmiotów do skonstruowania;
  • grając w Farthest Frontier będziemy musieli także dbać o czystą wodę i świeże, zdrowe jedzenie – w przeciwnym razie może grozić nam epidemia czerwonki czy cholery.

To oczywiście tylko część tego, co obiecują nam twórcy. Nie zabraknie też zagrożeń zewnętrznych w postaci bandytów czy dzikich zwierząt. Możemy się też spodziewać zmian pogody i losowo generowanych map. Nasi osadnicy będą musieli zmierzyć się z wieloma zagrożeniami.

Gra zostanie początkowo udostępniona jako Early Access. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami Crate Entertainment, doczekamy się premiery jeszcze w tym roku. Jest to druga, po bardzo dobrze ocenianym Grim Dawn, produkcja tego studia, ale pierwszy city builder. Myślicie, że poradzą sobie z nowym gatunkiem i zdobędą równie wysokie recenzje?

Scroll to Top