EA wyłączyło Dragon Age: The Last Court

grafika przestawia postać ubraną w średnią zbroję i metalowy hełm, stoi tyłem i unosi lewą dłoń, pokrytą zieloną aurą, do góry, w tle zamglony krajobraz i budynki na wzgórzach

Fani walczą o jego przyszłość.

 

Portal Dragon Age Keep został stworzony, aby umożliwić graczom stworzenie stanu świata, który następnie mógł być zaimplementowany w tytule Dragon Age: Inkwizycja. Głównym powodem był fakt, że zapisy stanów gry z wcześniejszych odsłon serii nie były kompatybilne z Inkwizycją, a co za tym idzie, nie mogły być do niej przeniesione.

Dodatkowo, studio Failbetter Games zostało zakontraktowane do stworzenia The Last Court, darmowej gry przeglądarkowej. Po jej ukończeniu gracze otrzymywali bonusy w Dragon Age: Inkwizycja.

W The Last Court wcielamy się w postać Markiza Serault, władcy zakątka Orlais, który ma tydzień na przygotowania do przybycia Boskiej Justynii V. Musimy zadbać o interesy dworu, zdobyć trofea oraz zrekrutować NPCów na takie stanowiska jak: Kanclerz, Wspólnik, Ochroniarz czy Kochanek.

Niestety 17 listopada gra została zdezaktywowana. Prawdopodobnie cały portal zostanie odświeżony na nadejście Dragon Age 4, miło byłoby jednak, gdyby The Last Court pozostało dostępne dla tych, którym rozgrywka sprawiała przyjemność lub dla osób, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z tym tytułem. Zanim gra została zdjęta, grupa fanów podjęła się zadania jej zachowania. W tym celu starali się zrobić jak najwięcej zrzutów ekranu, po czym wgrali je na dysk Google. Wziąwszy pod uwagę, że Dragon Age: The Last Court jest grą wymagającą zarządzania czasem i musiała być grana przez siedem dni tygodnia w prawdziwym życiu, zadanie jakiego się podjęli stało się dużo bardziej skomplikowane. Docelowo planowane jest zestawienie tego, co udało się skopiować i umieszczenie na wiki Dragon Age’a.

Jest jedna mała rzecz na osłodę. Na stronie Dragon Age Keep zamieszczono niniejszą informację:

Jeżeli nie ukończyłeś The Last Court, a chciałbyś uzyskać dostęp do gier stołu wojennego i odblokować Dar Szkła Serault, możesz to zrobić w sekcji Kariera na stronie Dragon Age Keep.

Failbetter Games jest autorem Fallen London, które również jest tekstową grą przeglądarkową. Świat tego gotyckiego horroru jest bazą, na podstawie której studio wypuściło kolejne, pełnoprawne gry: Sunless Sea oraz Sunless Skies.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top