Easter eggi z Harry’ego Pottera w… Assassin’s Creed: Valhalla

Easter eggi z Harry'ego Pottera w Assassin's Creed Valhalla

Jako Eivor z Assassin’s Creed: Valhalla przyjdzie nam znaleźć horkruksy samego Lorda Voldemorta!

 

Easter eggi nie są czymś nowym, a wręcz przeciwnie. To dość często umieszczany element, który dodaje rozgrywce pewnego smaczku, szczególnie jeśli wiemy do czego nawiązuje ten niecodzienny i niepasujący do niczego wokół przedmiot. Tym razem w najnowszej odsłonie Assassin’s Creed podczas wizyty w Londynie będziemy mogli odnaleźć pewien niepozorny domek, który zaskoczy wszystkich fanów (choć nie tylko) twórczości J.K. Rowling.

W wyżej wspomnianym domostwie, prócz skrzyni i innych rzeczy, znajduje się właśnie stół. Ale nie taki zwykły. Po podejściu do niego, przyjrzeniu się leżącym tam przedmiotom i przeczytaniu krótkiej notki bez trudu można wywnioskować co leży na blacie.

Jak wiemy z sagi o Harrym Potterze – Lord Voldemort rozszczepił swoją duszę na siedem części, z czego o tej ostatniej nie miał pojęcia. Pozostałe fragmenty duszy umieścił w horkruksach, pieczołowicie wybranych przedmiotach, które dla niego były w pewien sposób ważne. 

Mamy zatem, według listy, dziennik Toma Riddle’a, pierścień Marvolo Gaunta, medalion Salazara Slytherina, puchar Helgi Hufflepuff, diadem Roweny Ravenclaw, węża – Nagini – który pilnuje wejścia do chaty oraz siódmy przedmiot, wyglądający jak szpikulec. Pochyliwszy się nad nim możemy stwierdzić, że przypomina różdżkę. 

Nie są to jednak jedyne kojarzące się z uniwersum Harry’ego Pottera przedmioty. Śmiało można założyć, że twórcy Assassin’s Creed: Valhalla mają słabość do świata stworzonego przez Rowling, ponieważ w Kruczej Przystani, podczas kupowania pergaminów, natkniemy się na jeden o dość znajomo brzmiącym tytule, a mianowicie: Fantastyczne ryby i jak je znaleźć. Jest to dość jasne nawiązanie do kolejnej książki, której fikcyjnym autorem był nie kto inny jak Newt Scamander

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top