Fallout 76 – aktualizacja nr 21, czyli gigabajty do pobrania

Fallout 76 ponownie zaskakuje. Ponownie w negatywnym znaczeniu tego słowa. Ostatnia aktualizacja waży nawet do niespełna 50 GB w zależności od platformy. Co w niej znajdziemy?

 
O ostatniej większej aktualizacji Fallout 76 pisałyśmy w kwietniu. Kilka miesięcy później deweloperzy przekazali w ręce graczy kolejną – i ta również jest naprawdę duża. Prócz nowych aktywności, ma ona naprawić również różne bugi wykryte w grze i dodać nowe usprawnienia.    
 
 

 

Amunicja i legendarne łupy

 
Po uwagach społeczności deweloperzy ulepszyli przetwornik amunicji
 • została dodana opcja kupna/sprzedaży dziesięciokrotnej i stukrotnej liczby nabojów, będzie można więc szybciej dokonywać transakcji,
 • skończy się przeklikiwanie ekranów, bo kupno/sprzedaż zostaną dodane dla każdego rodzaju amunicji bezpośrednio do strony terminalu,
 • zwiększono maksymalną liczbę punktów amunicji, którą może przechowywać gracz – teraz jest to sto tysięcy (wcześniej było jedynie dwa).
Teraz codzienne questy i zdarzenia będą posiadały własne nagrody legendarnych łupów. Będą one zawierać dodatkowe przedmioty, np. rąsię, pancerz tajnych służb itd. – o ile użytkownik będzie znał ich plany.
 

Nowa misja – wzmacnianie ATLAS-A

 
Jest to dwuczęściowe zadanie dla wszystkich, a celem jest zbudowanie bazy dla Bractwa Stali. Pierwsza część questu, Projekt Alpha, zaczyna się 4 sierpnia, druga, Projekt Bravo, 27 sierpnia. Każdy z etapów będzie wymagał od użytkowniczek i użytkowników zbierania i przekazywania zaopatrzenia, a jeśli cała społeczność w ciągu kilku tygodni przekaże go dostatecznie dużo, zostaną odblokowane nowe nagrody.
 
Dostawca przekazuje następujące informacje o fabule tych zadań:
Niejaki Russell Dorsey uważa, że Bractwo Stali zmierza w Appalachy, a obserwatorium ATLAS na Dzikiej Rubieży stanie się dla jego członków idealnym prowizorycznym sztabem, gdy już przybędą.
 • Russell rozpoczyna akcję zbierania zaopatrzenia. Będzie prosił wszystkich o dostarczenie mnóstwa surowców, aby pomóc we wzmacnianiu ATLAS-a przez kolejnych kilka tygodni.
 • Jeśli społeczność zdoła dostarczyć dość złomu każdego typu na czas, wszyscy gracze otrzymają nagrody w grze, w tym nowe przedmioty kosmetyczne w stylu Bractwa Stali, superwyprzedaż u dostawcy, wydarzenie podwójnych punktów S.C.O.R.E. za wyzwania dnia i nie tylko!
 • Dodatkowo, za każdym razem, gdy oddacie materiały, otrzymacie „zaopatrzenie darczyńców ATLAS-a”, które będziecie mogli otworzyć w ekwipunku i otrzymać atrakcyjne przedmioty – będzie też szansa na rzadkie plany.
 

Olbrzymi problem dopiero za kilka tygodni

 
Aktualizacja z 4 sierpnia wprawdzie ma wprowadzić to wydarzenie do gry, jednak jest ono wciąż testowane i dopracowywane, szczególnie pod kątem regulacji wydajności. Event zostanie więc udostępniony kilka tygodni później, z kolejną aktualizacją. Mimo to o nim również została przekazana garść informacji.
 
Wiemy, że odbędzie się na Dzikiej Rubieży, w kopalni w Monongah. Będzie ono instancjonowane i publiczne, a więc dostępne dla wielu osób. Zapoznajcie się z rysem fabularnym od producenta:
 • Gdy już włączymy „Olbrzymi problem”, będziecie mogli spotkać się z Maggie Williams w Opoce, aby dowiedzieć się o kopalni w Monongah i rozpocząć zadanie dodatkowe „Coś sentymentalnego”.
 • Niestety, wejście do kopalni w Monongah zostało zablokowane. Będziecie musieli wysadzić zawalisko, zrzucając atomówkę.
  • Po odpaleniu atomówki na mapie pojawi się ikona wydarzenia publicznego, a wy otrzymacie powiadomienie o tym, że „Olbrzymi problem” się rozpoczyna.
  • Gdy jedna instancja „Olbrzymiego problemu” się zapełni, pojawi się nowa, aby więcej graczy mogło rozpocząć wydarzenie.
 • Po wejściu do kopalni w Monongah wraz z towarzyszami z wydarzenia będziecie mieli kilka minut na przygotowanie.
  • To pełne wyzwań starcie jest stworzone z myślą o graczach na poziomie 50. lub wyższym. Zalecamy też dołączenie do innych graczy.
  • Po zakończeniu przygotowań zejdziecie niżej do trzewi kopalni i rozpoczniecie walkę z imponującym legendarnym olbrzymim wendigo oraz jego najbliższymi znajomymi.
  • Oprócz wrogich stworów czekają też na was inne niebezpieczeństwa, takie jak spadające odłamki i ogromny świder.
 • Jeśli obalicie kolosa, zanim upłynie czas wydarzenia, otrzymacie łupy, PD, kapsle, obligacje skarbowe i szansę na nowe tematyczne elementy do swoich C.A.M.P.
  • Nie marudźcie zbyt długo, ponieważ kopalnia w Monongah na pewno się zawali po długiej walce. Na czas znajdźcie wyjście z kopalni, a zdołacie zachować życie.

Powrót Mięsnego Tygodnia

 
Już w dniach 18-24 sierpnia! Jeśli wcześniej nie braliście w nim udziału, warto, bo jest to świetna okazja na dołączenie do społeczności, zdobycie legendarnych akcji i łupów. Będzie tam też supermutant Grahm. Wydarzenie składa się z dwóch części: Świetnych kąsków i Mięsogotowania Grahma. Poniżej informacje, które zostały przekazane o wydarzeniu:
 
Świetne kąski
 • Do swojego mięso-gotowania Grahm chce użyć jedynie najlepszych smakołyków. Dołączcie do wydarzeń świetnych kąsków w różnych regionach Appalachów, aby upolować potężne bestie i zebrać nieco świetnego mięsa.
 • Wydarzenia świetnych kąsków zaczynają się co 15 minut w trzech regionach Appalachów jednocześnie.
  • Każde zawiera różne poziomy trudności, aby mogły w nich uczestniczyć postacie na niskim, średnim i wysokim poziomie.
 • Zabijajcie fale potężnych bestii, zanim upłynie czas świetnych kąsków, a otrzymacie w nagrodę kilka kawałków świetnego mięsa.
  • Koniecznie oddajcie świetne mięso Grahmowi podczas wydarzeń mięso-gotowania, aby odebrać legendarne akcje.
Mięso-gotowanie Grahma
 • Aby uczcić mięsny tydzień, Grahm urządza mięso-gotowanie dla wszystkich ulubionych ludzi o każdej pełnej godzinie w okolicach Krypty 76 w Lesie.
  • Pomóżcie Grahmowi w różnych aktywnościach, takich jak gaszenie pożarów, muzykowanie, obracanie rusztów z mięsem, sprzątanie po Chally i innych, aby upewnić się, że impreza będzie hitem.
 • Im bardziej udane mięso-gotowanie, tym wyższa szansa na lepsze nagrody wydarzenia.
  • W tym roku dodaliśmy też kilka nowych nagród, takich jak plany wytworzenia własnego zmiękczacza, nowy strój i nie tylko!
 
Na koniec podajemy informacje o wersji aktualizacji w zależności od platformy i wadze plików, które trzeba pobrać:
 
PC (Bethesda.net): 1.3.3.24 (4,7 GB)
PC (Microsoft Store): 1.3.3.24 (49,6 GB)
PC (Steam): 1.3.3.24 (2,4 GB)
PS4: 1.3.3.24 (8,7 GB)
Xbox: 1.3.3.24 (13,2 GB)
 
Więcej informacji i pełną listę poprawionych błędów znajdziecie na stronie producenta.
 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top