Far Cry 6 – premiera dodatku Vaas: Szaleństwo już wkrótce!

Kadr z gry Far Cry, bohater Vaas

Lada moment czeka nas premiera pierwszego DLC do strzelanki Far Cry 6 – dodatek Vaas: Szaleństwo trafi na rynek jeszcze w listopadzie.

To zdecydowanie dobre wieści dla fanów popularnej serii strzelanek od Ubisoftu. Okazuje się, że premiera pierwszego DLC do gry Far Cry 6 pod tytułem Vaas: Szaleństwo zbliża się wielkimi krokami.

Dodatek zadebiutuje już 16 listopada 2021 roku na komputerach osobistych, konsolach oraz w usłudze Stadia. Możemy również zasubskrybować usługę Ubisoft+ na PC oraz Stadia i Amazon Luna. Oczywiście, aby uruchomić rozszerzenie niezbędna będzie podstawowa wersja gry Far Cry 6.

W DLC wcielimy się w Vaasa, czyli ikonicznego złoczyńcę znanego z Far Cry 3. Przygodę rozpoczniemy jedynie z pistoletem do obrony, dlatego naszym zadaniem będzie znalezienie nowej broni i odblokowanie kolejnych power-upów. Dzięki temu staniemy się silniejsi i będziemy w stanie zagłębić się w psychikę głównego bohatera. Dodatek będzie świetną okazją do lepszego poznania Vaasa jako postaci, jego przeszłości, motywacji czy osobistych demonów. 

Gra Far Cry 6 zadebiutowała na rynku 7 października 2021 roku. Jest to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu strzelanek. Tym razem trafiamy do tropikalnej Yary, czyli fikcyjnego państwa inspirowanego Kubą. Twardą ręką sprawuje tam rządy Anton Castillo, który na swojego następcę wychowuje trzynastoletniego syna Diego. W grze wcielamy się w Dani Rojas, czyli bojownika lub bojowniczkę ruchu oporu, próbującego odsunąć Castillo od władzy. Rozległy, otwarty świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, zwiedzając lokacje na piechotę, za sterami pojazdów lub konno. Naszym głównym zadaniem jest wykonywanie misji popychających fabułę do przodu. Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz karabinów, pistoletów czy strzelb. Możemy także korzystać z broni białej, a z nieprzyjaciółmi poradzimy sobie po cichu lub działając w otwartej walce. Z pomocą przyjdą też nam tzw. Amigos, czyli oswojone zwierzęta pokroju jamnika Chorizo. W Far Cry 6 zagracie na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X. Jednak do zabawy na pececie przyda się naprawdę mocny sprzęt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top