Festival of The Lost – nadchodzi halloweenowy event w Destiny 2

Postacie z gry Destiny 2

Już dziś w Destiny 2 rozpocznie się ostatni duży event przed premierą Poza światłem.

Już dziś – 6 października – rozpoczyna się Festival of the Lost (Festiwal utraconych. Tłumaczenia nazw w poście: nes). Część dociekliwych fanów gry Bungie postanowiło poszperać w bazie danych gry i znalazło bardzo dużo informacji o nadchodzącym evencie.

Po pierwsze: wraca Haunted Forest (Nawiedzony las), który jest wariacją Infinity Forest (Lasu nieskończoności). Będzie to polegało na pozbyciu się przeciwników z jednej gałęzi i walce z bossem. Po zabiciu bossa trzeba będzie przejść na kolejną gałąź i powtórzyć sekwencję. W ograniczonym czasie będziemy musieli oczyścić z wrogów jak największy obszar. Im więcej oczyścimy, tym lepsze będą nagrody na sam koniec.

Wraz z Haunted Forest powiązane są oczywiście nowe tryumfy. Są nimi:

  1. Masked Accomplice (Zamaskowany wspólnik) – ukończ wszystkie tryumfy Festival of the Lost 2020
  2. Cache Grab (Łapacz skrytek) – otwórz piętnaście skrytek w Haunted Forest za pomocą Cipher Decoders (dekoderów szyfrów)
  3. Cache Cow (Zastraszacz skrytek) – otwórz trzydzieści skrytek w Haunted Forest za pomocą dekoderów szyfrów
  4. Cache Galore (Mnóstwo skrytek) – otwórz czterdzieści pięć skrytek w Haunted Forest za pomocą dekoderów szyfrów
  5. Many Faces (Wiele twarzy) – zbierz wszystkie maski Festival of the Lost 2020
  6. Wrapped and Ready (Zawinięty i gotowy) – zdobądź ducha mumię od Evy
  7. Ride or Die(Jedź lub zdychaj) – zdobądź Wróbla Festival of the Lost 2020
  8. Entombed Horizons (Pogrzebane horyzonty) – zdobądź statek Festiwal of the Lost 2020
  9. Looking Glass (Zwierciadło) – zdobądź Ascendant Lens(Przeważającą soczewkę) od Pająka

Aby zdobyć przedmioty potrzebne do tryumfów, potrzebne będzie wykonywanie zadań i codziennych zleceń od Evy Levante, która jest sprzedawcą podczas sezonowych eventów. Stoi ona pośrodku Lądowiska w Wieży. Pająka normalnie znajdziemy w jego kryjówce na Splątanym Brzegu.

Ponadto będzie można kupić dużą liczbę różnego rodzaju ornamentów, skórek itp. Na razie wiemy o trzech zestawach dla naszych Strażników. Dla Czarownika będzie to zestaw Daywalker (Chodzący za dnia) wzorowany na wampirach, dla Łowcy będzie Lycanthrope (Likantrop) wzorowany na wilkołakach, zaś dla Tytana przeznaczono Promethean (Prometejski), który budzi skojarzenia z Frankensteinem. Najprawdopodobniej te zestawy będą dostępne za srebro (waluta do zakupienia) w sklepie Eververse.

Wiadomo także, że będzie można nabyć osiem nowych masek, efekt teleportacji, emblem oraz egzotycznego Ducha i Wróbla (inne od tych związanych z tryumfami). Część z nich, ale nie wiadomo, co dokładnie, będzie można kupić za jasny pył (walutę otrzymywaną za wykonywanie zadań tygodniowych).

No i najważniejsze, czyli broń. Osoby, które brały udział w zeszłorocznym evencie, będą rozczarowane, ponieważ tegoroczny będzie oferował tę samą oręż. Pierwszą bronią jest karabin automatyczny Horror Story(Przerażająca opowieść), który za pierwszym razem wypadnie nam w wersji mistrzowskiej. Dodatkowo będzie miał dwie mocne cechy: Zen i Rampage (Szał). Pierwszy atrybut oznacza, że zadawanie obrażeń przeciwnikom będzie zwiększało stabilność karabinu. Dzięki szałowi zabójstwa dokonane tą bronią na pewien czas zadają zwiększone obrażenia (kumuluje się do trzech razy).

Drugą bronią również jest karabin automatyczny. Braytech Werewolf (Wilkołak Braytechu) także przy pierwszym razie wypada w wersji mistrzowskiej i posiada dwa atrybuty: Zen i Multikill Clip (Magazynek wielokrotnego zabójstwa). Ten drugi oznacza, że przeładowania generują zwiększone obrażenia w zależności od liczby nagłych zabójstw wykonanych wcześniej.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że obie bronie wypadną na maksymalnym dostępnym poziomie dla danego użytkownika. Ponieważ zostało jeszcze trochę czasu, istnieje możliwość, że Bungie doda coś, czego fani nie znaleźli w bazie danych.

Festival of the Lost startuje 6 października o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwa do 3 listopada.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top