Geralt królem Polski w Crusader Kings III

Crusader Kings III

Nowa łatka wprowadziła możliwość stworzenia własnego władcy.

Crusader Kings III jest pozycją nie dla każdego. Ta strategia wymaga skupienia i jest bardzo skomplikowana. Jednakże ostatnia łatka wprowadziła ciekawą opcję: moduł Ruler Designer. Za jego pomocą można zaprojektować od podstaw władcę dowolnego państwa.

Ekipa z grynieznane.pl postanowiła przetestować moduł i obsadziła tron Polski sławnym Geraltem z Rivii. Jak piszą w swoim artykule:

Inspiracją do stworzenia naszego Geralta stał się wyczyn jednego z fanów gry, który za pomocą wspomnianego modułu powołał do życia Sigismunda Dijkstrę, władcę walijskiego królestwa Gwent. My posunęliśmy się trochę dalej i osadziliśmy słynnego wiedźmina na należnym mu miejscu, czyli na polskim tronie. Choć zdajemy sobie sprawę, że twarz wędrownego zabójcy potworów mogłaby być bardziej podobna do postaci znanej z Dzikiego Gonu, to jednak jesteśmy całkiem zadowoleni z końcowego efektu. Nowy król otrzymał nawet charakterystyczne blizny, w które da się wyposażyć każdą postać za pośrednictwem atrybutu skaryfikacji. Ta na policzku pasuje, co prawda, bardziej do Ciri, ale to tylko drobny szczegół.

To, jak Geralt prezentuje się w Crusader Kings III możemy zobaczyć poniżej:

Geralt jako król Polski

Tworzenie króla Geralta

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top