Goryle grają Pac-Mana – nowa piosenka Gorillaz

Gorillaz Pac-Man piosenka

Gorillaz wracają z nowym projektem!

Album tworzony we współpracy z wieloma artystami nosi nazwę The Song Machine i powoli na światło dzienne wypływają kolejne utwory.

Najnowsza piosenka Pac-Man jest hołdem dla kultowej gry, która w maju obchodziła swoje czterdzieste urodziny. W teledysku opublikowanym na YouTube zobaczyć możemy – jak zwykle animowanych – 2-D, Noodle, Russela oraz Murdocka. Towarzyszy im raper ScHoolboy Q. Chociaż piosenka nagrana została przed pandemią koronawirusa, teledysk kojarzy się z lock-downem, który dotknął nas wszystkich. Sam tekst opowiada o życiu porównywanym do gry, w którym często utykamy w miejscu, ale tak naprawdę chcemy osiągać kolejne levele.


W październiku na fanów zespołu czeka nie lada gratka. Z okazji 20 rocznicy istnienia formacji Damon Albarn i artysta Jamie Hewlett opublikują pierwszy w historii Gorillaz Almanac, prezentujący wizualną historię komiksowych muzyków.

Rysowanie przez dwadzieścia lat tych samych postaci, nie może obyć się bez zmian. Przy czwartym albumie starałem się tchnąć w nich więcej realizmu. Teraz patrzę wstecz na oryginalny styl, który przypomina mi kreskówki Hanny-Barbery z lat siedemdziesiątych, na których dorastałem

powiedział Hewlett w majowym wywiadzie dla magazynu Rolling Stone.

Ostatecznie chciałabym stworzyć styl animacji tak dobry jak styl Chucka Jonesa pod koniec lat siedemdziesiątych. Poza tym, stać mnie teraz na kupno lepszych długopisów.

2 thoughts on “Goryle grają Pac-Mana – nowa piosenka Gorillaz”

 1. Gorillaz darzę dużym sentymentem chociaż na co dzień z głośnika lecą inne nutki. Tak jak Pac-Man, gram już w inne gry, ale fajnie czasem odbyć podróż w czasie 🙂
  I ain't happy, I'm feeling glad
  I got sunshine in a bag
  I'm useless but not for long
  The future is coming on
  It's coming on

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top