Gotham Knights – pierwsza zapowiedź i garść informacji od twórców

Gotowi na nową grę w Gotham City?


 
Jedną z gier zapowiedzianych na DC FanDome jest Gotham Knights, za którą odpowiada Warner Bros Games Montreal. Tytuł osadzony zostanie w świecie Batmana, jednak już w tym momencie wiadomo, że nie będzie on postacią grywalną. Do wyboru będzie za to czterech innych członków bat-rodziny: Robin, Batgirl, Nightwing oraz Red Hood. Każdy z wymienionych bohaterów posiadać ma wyjątkowe dla siebie umiejętności oraz wyposażenie, dzięki którym będą się wzajemnie uzupełniać podczas misji. Zapowiedź ujawnia, że przyjdzie nam się zmierzyć z grupą przestępczą nazwaną Trybunałem Sów, która pustoszy ulice Gotham City.

 

Gotham Knights nastawiony jest na tryb kooperacji dla maksymalnie dwóch graczy, jednak grę będziemy mogli przejść również samotnie.


Kilka dni po prezentacji gry dzięki serwisowi IGN zostały ujawnione kolejne informacje – między innymi na temat systemu walki, mechaniki poziomów doświadczenia, rozwoju postaci i struktury świata.

 Z wywiadu możemy dowiedzieć się, że gracze w trybie kooperacji nie będą musieli wybierać różnych postaci – jeśli będą mieli ochotę, bez przeszkód będą mogli prowadzić rozgrywkę np. dwoma Batgirl. Możliwość ta pojawia się dzięki wprowadzonemu systemowi rozwoju, który sprawi, że w zależności od preferencji gracza dany bohater będzie rozwijał się w różny sposób.

 

Zdementowano również pogłoski, jakoby tytuł miałby być grą-usługą. Gotham Knights ma zachęcać do wielokrotnego przechodzenia, np. różnymi postaciami, ale opierać się ma na zamkniętej historii.

 

Gra ma również zawierać elementy RPG – zarówno gracze, jak i wrogowie będą posiadali poziomy rozwoju. Zostały one wprowadzone między innymi po to, by informować graczy, jak niebezpieczni są nasi przeciwnicy, co pozwoli dobierać taktykę oraz ekwipunek do danego wyzwania. Gotham Knights ma zapewnić skalowanie poziomów wrogów do aktualnego stopnia rozwoju gracza, jednak będą mogli oni odstawać od nas o kilka wzwyż lub w dół. Rozwój bohatera będzie wpływał oczywiście na siłę przeciwników, ale również na różnorodność ataków oraz liczebność tych grup.

 

Jeśli chodzi o sam styl walki, ma ona przypominać ten zaprezentowany w serii Arkham – będziemy mieli zatem możliwość stosowania zarówno technik ofensywnych, jak i defensywnych. Pojawić ma się również pasek kondycji, który będzie wykorzystywany podczas użycia specjalnych umiejętności.

 

 

Ewolucja bohatera w grze opierać ma się na drzewku rozwoju. Ma ono oferować dużo opcji prowadzenia postaci, co pozwoli dostosować ją do indywidualnego stylu rozgrywki. Pojawi się również możliwość modyfikowania i ulepszania ekwipunku. Gotham Knightszaoferuje nam  bronie białe, bronie dystansowe oraz kostiumy. Stroje mają występować w kliku wariantach, modyfikacja ich wyglądu będzie ograniczona, ich funkcjonalność jednak będzie można zmieniać dzięki akcesoriom.

Tytuł zagwarantuje otwarty świat, do którego będziemy mieli pełny dostęp od początku rozgrywki. Na mapie nie pojawią się miejsca, do których nie będziemy mieli dostępu do czasu osiągnięcia właściwego poziomu. Całość rozgrywki ma toczyć się na przestrzeni wielu dni, w Gotham City jednak będziemy pojawiać się tylko nocą. Dni spędzimy w bazie, w której przeanalizujemy wskazówki, stworzymy ekwipunek, porozmawiamy m.in. z Alfredem oraz przygotujemy się do wykonania misji.

 
 

 

Gra została stworzona jako początek odrębnej serii, a co za tym idzie, nie będzie połączona z cyklem Arkham. Spekuluje się również, że w przyszłości możemy doczekać się kolejnych tytułów osadzonych w realiach Gotham Knights. Przedstawiona historia nie ma stanowić adaptacji żadnego z komiksów DC – podczas tworzenia scenariusza czerpano oczywiście inspiracje z historii Batmana, jednak całość ma stanowić oryginalny koncept.

 

Premiera została zapowiedziana na 2021 rok, zagrać będziemy mieli szansę na PC, PS5, PS4, Xbox Series X oraz Xbox One.

 

Autorka: CherryPie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top