Insomniac Games zaatakowane przez hakerów. Wyciekło 6 planowanych gier

Grafika z gry Spider-Man 2

Wiele osób nazywa atak na Insomniac Games największym wyciekiem danych w historii branży gamingowej.

Przecieki danych to nic nowego w świecie gier. W ten sposób chociażby poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat GTA VI. Zazwyczaj mamy do czynienia z pojedynczymi zrzutami ekranu, krótkimi filmikami czy promocyjnymi ilustracjami. Jednak wyciek, który przydarzył się studiu Insomniac Games nie można określić innymi słowami niż gigantyczny.

Wszystko zaczęło się, kiedy tydzień temu deweloperzy padli ofiarami ataku hakerów. Przestępcy zagrozili ujawnieniem poufnych danych, jeśli nie otrzymają okupu w bitcoinach o wartości około 2 milionów dolarów. Studio odmówiło zapłaty, co spowodowało, że w sieci krąży teraz 1,7 terabajtów plików.

Przede wszystkim poznaliśmy harmonogram wydawniczy Insomniac Games na najbliższe lata. Jesienią 2025 na rynku pojawi się Marvel’s Venom, rok później Marvel’s Wolverine. Kolejno w 2028, 2029 i 2030 zobaczymy – Marvel’s Spider-Man 3, nową część Ratchet & Clank i Marvel’s X-Men. Studio planuje także zupełnie nowe IP.

Najwięcej dowiedzieliśmy się na temat gry, w której protagonistą zostanie Wolverine. Na Reddicie można znaleźć fragmenty gameplayu. Wyciekły także takie informacje, jak długość kampanii (15 godzin), lista postaci pojawiających się w tytule, misje i wiele innych, zawierających duże spoilery, grafik.  Znamy również odtwórcę głównej roli, którym jest Liam McIntyre.

Wiele osób z branży wysyła wyrazy współczucia Insomniac Games. Przeciek, z którym się mierzą jest zdecydowanie jednym z największych w historii branży. Istnieje duża szansa, że spowoduje on także opóźnienia w pracy deweloperów.

Scroll to Top