Kolejne zakupy w branży? Take-Two chce kupić Codemasters!

Take-Two przejmie Codemasters?

Być może to wpływ konkurencji albo już dawno planowane zakupy. Niemniej, Take-Two ma ochotę zainwestować w kolejną markę.

Tym razem w DiRT. Dla przypomnienia – jest to następca serii gier Colin McRae Rally o rajdach samochodowych. Na ten moment wydano aż osiem części, najnowsza z nich, DiRT 5, miała swoją premierę 6 listopada 2020 roku na PC, a w wersjach konsolowych pojawi się już jutro – 10 listopada.

Według informacji podawanych w serwisie Video Games Chronicle, obecnie prowadzone są rozmowy o współpracy obydwu firm. Rzekomo wybrzmiała już nieoficjalna propozycja o wykupieniu kapitału Codemasters przez Take-Two. 

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Codemasters wydają się naprawdę zainteresowani. Możliwe, że czekają na najbardziej atrakcyjną ofertę, co nie byłoby specjalnie zaskakujące.

Jeśli odrobinę poszukamy, będziemy w stanie znaleźć potwierdzenie tych wszystkich informacji. Samo przejęcie firmy przez Take-Two miałoby rzekomo kosztować 973 miliony dolarów, jednakże na konkretne ustalenia przyjdzie nam jeszcze poczekać do grudnia bieżącego roku. Równie dobrze może wcale nie dojść do transakcji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top